Durere, disconfort abdominal, greață. | Forumul Medical ROmedic

Durere, disconfort abdominal, greață.

18-05-2021
WHYme96
Nu este medic/terapeut
WHYme96
Salutare încă odată.
Am 25 de ani bărbat.
De 2 luni am inceput sa am probleme cu stomacul.
La început eram puțin balonat și constipat și un disconfort abdominal In partea stângă și în partea dreaptă.Toate aceste simptome nu erau constante erau zile când chiar am crezut că nu a fost nimic și că a trecut.Dar nu este așa.Acum am dureri exact sub coasta dreaptă(de parcă m-am lovit la testicule..barbati știu)și mă apucă și o durere de spate care câte odată mă lasă când imi schimb poziția mai ales cand stau in pat la fel și durerea de sub coasta dreaptă.Am o mică durere și în partea stângă.Am grețuri de câteva zile mai ales dimineața sau cand merg cu mașina.Am început mă simpt destul de slăbit și obosit și am o mică senzație de arsură pe gât.
Poftă de mâncare am avut și chiar mâncăm destul de bine dar în ultimele 2 zile nu prea.
Cu Scaunul pot să spun că sunt destul de bine și culoarea mi se pare una normală.Nu am vomitat până acum si nu am avut febră.Stiu că trebuia și că trebuie să merg la un doctor dar frica și lipsa de bani nu mi-au permis să ajung unde trebuie...dar în următoarele zile trebuie sa rezolv să văd ce și cum.
La prima vedere dacă este un doctor pe aici ce ar putea fi?
Stiu că nu puteți da un diagnostic fără o consultație specializată dar o părere ceva care ar putea să mă liniștească mi-ar prinde bine.
Mulțumesc frumos.
1 comentarii
0
19-05-2021, ora 22:48
WHYme96
Nu este medic/terapeut
WHYme96
Astăzi mam trezit destul de bine fără greață și fără să simt nimic pe la amiază am stat puțin în pat apoi ma luat o durere la spate sub coaste si ma doare la orice mișcare a-și face.Dupa am făcut puțin efort și am cărat niște balastru acasă la mine cam 30 minute și a început să ma doara și pe partea din față a abdomenului tot sub coaste la mișcare.
a trecut o ora și ceva și nu sa schimbat nimic.Nu pot să-mi dau seama ce se întâmplă.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Durere de plămâni - ce trebuie să È™tii
  •