Durere epigastrica

22-01-2018
analiv27
Nu este medic/terapeut
analiv27
Am o gastrita de multa vreme, gastrita care nu mai reactioneaza la antiacide/inhibitori de pompa de protoni. O tin in frau doar cu regim alimentar.
Uneori insa ma trezeste noaptea, cam dupa 4-5 ore de la cina, o durere puternica (ca un cutit) in epigastru care se simte si in coloana verticala, cu transpiratii si palpitatii. Acesta durere puternica cedeaza apoi, lasand in loc o durere ceva mai mica si mai suportabila. Aceste episoade se repeta de cateva ori in noaptea aceea. Ziua durerea se mai micsoreaza (in dimineata urmatoare nu beau decat lichide-ceai, apa). In general nu imi este greata in aceste episoade. In 1-2 zile imi revin la normal fara tratament (doar ceai gastric). Nu am Helycobacter, dar am o vezica biliara lenesa si foarte alungita, fara calculi.
Aceste durerei puternice nocturne pot fi de la gastrita?
1 comentarii
0
25-01-2018, ora 16:05
Utilizator_194048
Nu este medic/terapeut
Utilizator_194048
Eu cred că mai degrabă e un ulcer peptic. Mergeți la medic.
Adaugă un comentariu / răspuns

13-09-2017, ora 09:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Proctoline
HEMOROIZI? FISURI ANALE? Tratament fără operație și fără internare!
Clinicile Proctoline sunt centre medicale specializate în tratarea eficientă a hemoroizilor și a fisurilor anale. Ne găsiți în 14 orase din țară! Detalii aici
Alte subiecte care v-ar putea interesa:

Mai multe informații despre: durere epigastrica

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.