durere in capul pieptului la inghitire

18-11-2013
madatudor
Nu este medic/terapeut
madatudor
Buna seara,

de cateva zile am o continua senzatie de nod in gat si in capul pieptului, iar cand mananc orice, la cateva clipe dupa ce inghit, simt o durere in tot pieptul, un fel de junghi din ambele parti.. Si asta la fiecare inghititura. Nu prea imi gasesc eu cuvintele dar am exact senzatia pe care o am cand mananc o gutuie foarte seaca :) doar ca in cazul gutuii trece imediat, acum e permanenta.
Daca are cineva vreo idee de ce as putea sa iau... sau ce sa fac...multumesc anticipat!
3 comentarii
0
18-11-2013, ora 19:27
adirafa
Nu este medic/terapeut
adirafa
madatudor


salut..senzatia o ai doar cand mananci, s-au si cand bei lichide??nu stiu despre ce ar fi vorba dar mai bine mergi la un medic decat sa te tratezi dupa ureche si mai ales cand nu sti de la ce este...este doar o parere si tu faci cum crezi ca este mai bine pentru tine!!!o seara faina si sanatate !!!
0
19-11-2013, ora 15:53
Dr. Stavar Angelica Nela
Gastroenterologie, Constanta
Dr. Stavar Angelica Nela
Buna ziua! Ar trebui sa mergeti la un gastroenterolog, eventual sa faceti o gastrofibroscopie.
0
26-11-2013, ora 18:26
qaby
Nu este medic/terapeut
qaby
Buna seara,
Neaparat un consult gastro cu o endoscopie digestiva superioara. Sotul meu a facut una de rutina si surpriza a fost de proportii. Nu vreau sa va sperii dar dificultati de inghitire sunt simptome de boala grava.

Sanatate
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Proctoline
HEMOROIZI? FISURI ANALE? Tratament fără operație și fără internare!
Clinicile Proctoline sunt centre medicale specializate în tratarea eficientă a hemoroizilor și a fisurilor anale. Ne găsiți în 14 orase din țară! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Afecțiuni ce dau dureri în piept
  • Cum recunoști angina pectorală și de ce apare această durere
  • De ce apar durerile în piept în angină?
  • Durerile în piept - sunt dureri de inimă sau nu? (cum faci diferența)
  • Angio-computer tomografia ar putea fi cel mai bun prim pas în investigarea durerilor în piept
  •