durere in fosa iliaca stanga

16-09-2009
feldy
Nu este medic/terapeut
feldy
credeti ca aceasta durere care o am de vreo 3- 4 luni in fosa iliaca stanga incepand cu ziua 11 -a a ciclului menstrual ar putea fi cauza infertilitatii.mentionez ca am urmat tratament cu duphaston 3 luni din ziua 14 pana in ziua 25 si ca durerea apare in perioada fertila (cel putin asa cred) adica dupa ziua a 11-a si este atat de mare incat nu pot avea contact sexual, ma doare si cand stau in fund, cedeaza la antiinflamatoare(supozitore) dar nu de tot.am mai luat ciprinol pentru o infectie urinara? dat de medic da doar din simptome fara nici o urocultura nimic timp de 10 zile 1 la 12 h de 500.mentionez ca sotul meu are oligospermie(15.700.000spermatozoizi din care doar jumatate mobili)
1 comentarii
0
22-09-2009, ora 18:01
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
Este posibil ca durerea de care spuneti sa fie un semn de inflamatie cronica anexiala, caz in care ar putea avea legatura cu infertilitatea.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul