Durere in partea dreapta

03-06-2007
Ramonabg
Nu este medic/terapeut
Ramonabg
Buna ziua! Am 26 de ani si ieri dupa o cearta cu sotul meu am facut o criza, cred eu caci nu mi s-a mai intamplat asa ceva care s-a manifestat prin durere ft puternica in partea drapta putin mai sus de buric, durere atat de puternica incat pt vreo 10 minute nu am fost in stare sa ma intind pe pat ci am stat doar adunata si ma tineam cu mainile de acea portiune care ma durea si in acelasi timp simteam si parca o injunghere in umarul drept.
Nu stiu ce ar pute fi, nu sunt in Romania si nu am plecat la urgenta sau doctor.
Dupa un timp mi-a trecut si nu am mai simtit durere.
Viata pe care o duc e plina de stres, nervi si sunt depresionata mereu.Am si multe episoade bulimice, scaune am cam 1pe zi, ft rar am doua, metabolismul imi este lent, si cred ca am si ft mare aciditate din cauza varsaturilor provocate cam dese.Nu am mai avut asemenea crize, nu sunt alimente care sa nu le pot manca si nici care sa ma afecteze in vreu fel.A da, cate-odata mai iau si cate un laxativ, cand sunt constipata, chiar am luat unul acum o zi -doua, am inceput sa iau de ieri spirulina (ieri am luat asa cum scria pe cutie 2 tablete cu mancare de 2 ori adica 4 tablete)desi nu cred ca ar putea sa ma afecteze in mod negativ si mai iau si enzime digestive.
Nu stiu ce ar putea fi iar aici sa ma duc la un doctor ma cost ft mult mai ales ca nu am asigurare medicala.Sa fie stresul si nervii, bulimia?? nu mi s-a mai intamplat asa ceva si m-am speriat ft tare.
Crize la rinichi am avut acum vreo 4 ani pt prima si ultima data si cred ca era pt ca umblam mereu cu spatele dezgolit pe frig
va multumesc anticipat
3 comentarii
0
04-06-2007, ora 00:00
ramona1979
Nu este medic/terapeut
ramona1979
Iti scrie tot o Ramona. Cred ca te pot ajuta. Trimite-mi un mail pe adresa: -
0
07-06-2007, ora 00:00
ROXANA1
Nu este medic/terapeut
ROXANA1
Cred ca ai facut o criza de fiere (colecist). Si eu am avut la fel pe fond de enervare. Am facut ecografie abdominala si am ceva pietre. Eu zic sa bei ceai de anghinare si sa iei rodiolin - pastile - 4-6 pe zi pentru calmarea nervilor. Succes.
0
14-06-2007, ora 00:00
taxishop
Nu este medic/terapeut
taxishop
buna ramona...simptomele sut mai degraba de pancreatita akuta...nu vreau sa te sperii...este de obicei vindecabila...insa trebuie sa faci un CT...sa vezi despre ce e vorba...se numeste atac pancreatic...sau in engleza : pancreatic attack / pancreatitis -> google...
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: