Durere in partea dreapta sub coaste

25-12-2011
theexpendable
Nu este medic/terapeut
theexpendable
Buna, as dori sa pun si eu o intrebare in legatura cu o problema medicala. De aproximativ o luna, dupa ce mananc simt ca ma jeneaza ceva la burta in partea dreapta la jumatatea distantei dintre coasta si solduri. Nu ma doare tare dar simt ca ceva ma jeneaza acolo; cateodata daca ma culc pe partea stanga simt cum ma inteapa. Alte simptome ar fi ca mai tot timpul am gaze. Precizez ca am 30 ani, nu beau alcool, nu fumez, beau 2 cafele pe zi, duc o viata activa, nu am alte probleme de sanatate majore si de mancat mananc de 3 ori pe zi de obicei la ore regulate.
Nu am probleme cu stomacul, scaunul vine normal o data pe zi, nu sunt constipat, urina este incolora.
3 comentarii
0
25-12-2011, ora 17:42
Teodora M.
Nu este medic/terapeut
Teodora M.
Probabil ca ai probleme cu vezica biliara (colecistul). Fa-ti ecografie sa vezi daca nu cumva are nisip, pietre sau e malformata. Se intamapla sa dea semne dupa 30 de ani mai pregnant. Poti lua no-spa sau colebil imediat dupa mese, dar cel mai corect e sa intrebi un gastroeneterolog, dupa ce faci macar aceasta investigatie.
Sanatate!
0
25-12-2011, ora 21:33
theexpendable
Nu este medic/terapeut
theexpendable
Va multumesc pentru promptitudinea cu care ati raspuns la intrebarea mea si va doresc sarbatori fericite.
0
25-12-2011, ora 22:12
Teodora M.
Nu este medic/terapeut
Teodora M.
Multumesc pentru urari, sanatate maxima va doresc si eu!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: