Durere in partea stanga jos

03-11-2016
Claudia Toma
Nu este medic/terapeut
Claudia Toma
Buna ziua!
Am 32 de ani si cam acum o luna am avut o durere in partea stanga care reflecta si in spate (cam in dreptul rinichiului) timp de vreo saptamana si in acelasi timp am resimtit un oarecare disconfort in partea stanga jos. Mi-a trecut, iar de vreo saptamana am inceput sa am din nou dureri dar doar in partea stanga jos exact la incheietura dintre picior si burta (in zona ovarului?). La inceput era o durere surda de vreo jumatate de ora-o ora dar in ultimele 4-5 zile durerea s-a accentuat si este constanta pe tot parcursul zilei. Singurul lucru care ma calmeaza este o sticla cu apa calda. Nu am mers la control pentru ca trebuia sa-mi vina menstruatia (astazi s-a intamplat) si nu am o zi fixa. Alte simptome nu am, fara usturime la urinare, nimic iesit din comun, doar ca simt "ca-mi pica ovarul", si am observat ca la efort doare mai tare.

Pot lua vreun tratament inainte sa merg la control? Nu cred ca pot merge in perioada menstruatiei si asta inseamna sa mai astept 5-6 zile, iar durerea se accentueaza pe zi ce trece :(
Multumesc!
1 comentarii
0
04-11-2016, ora 10:59
Dr. Clinica Marie Stopes
Medicina generala, Bucuresti
Dr. Clinica Marie Stopes
Buna ziua,

va recomandam sa consultati un medic, inainte de a lua orice tratament recomand online este bine sa va vada un medic pentru a avea un diagnostic al cauzei durerii respective

O zi buna,
Echipa Medicala Marie Stopes
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: