Durere in partea stanga jos a abdomenului

03-06-2013
Cernean
Nu este medic/terapeut
Cernean
Buna ziua ma numesc Cernean Cristina am 21 de ani si am o fetita de 19 luni;mentionez acest lucru deoarece durerea care o am dateaza din perioada de dupa nastere a fetitei mele.Am facut multe investigatii : ecografie la ovare si rinichi, prelevare vaginala, radiografie la muschii abdominali, am urmat 10 sedinte de kinesiterapie deoarece doctorita mi-a spus ca probabil nu m-am inchis bine la abdomen dupa nastere insa nu a dat niciun rezultat.Rezultatele de la examene au iesit bine astfel ca m-a trimis la un doctor gastroenterolog care la consultatie doar m-a palpat, mi-a spus ca nu simte nimic si mi-a dat un tratament pentru colon pentru o luna de zile.Am luat deja 10 zile dar nu vad niciun rezultat ma doare la fel ca la inceput.Durerea nu e tot timpul dar totusi cand apas ma doare, mai ales dimineata in partea stanga unde simt durerea este mai umflat ca in cealalta parte si se simte ca o bula care atunci cand o apas ma doare.Iarasi atunci cand se produc gazele in acea parte se blocheaza oarecum iar dupa un timp reusesc sa iese.Astept raspunsul dvs.Va multumesc.
3 comentarii
0
15-09-2016, ora 22:49
PAndrei
Nu este medic/terapeut
PAndrei
ce ai gasit pana la urma?
0
21-09-2016, ora 07:51
Cernean
Nu este medic/terapeut
Cernean
Buna ziua, nu mi-au gasit mare Lucru, Am facut un RMN la rinichi si uretere (faceam infectii urinare frecvente) si mi-au gasit uretera Din partea stanga putin rasucita si exista riscul sa se mai depuna reziduri(nisip) pe uretera ceea ce imi poate Da aceste dureri suparari doar ca nu e nimic grav.(uretera rasucita mi s-a format datorita nasterilor).Imi pare rau caci raspunsul meu nu e de mare ajutor in privinta dvs.Va doresc o zi buna si multa sanatate.
0
24-09-2016, ora 00:03
PAndrei
Nu este medic/terapeut
PAndrei
multumesc pt raspuns, ma gandeam la un SCI, dupa simptome. Sanatate !
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: