durere in timpul actului sexual

14-04-2007
amazoan@
Nu este medic/terapeut
amazoan@
acum 2 ani am fost diagnosticata cu anexita am urmat trat. prescris, am continuat cu ceaiuri, si uneori aveam impresia ca m-am vindecat, dar am inceput sa observ niste scurgeri albicioase, uneori parca erau gelifiate.cand urmam cura cu ceaiuri timp indelungat nu mai aveam probl.dar cu timpul durerile s-au accentuat si scurgerile erau mai abundente, simteam pur si simplu cum curgea, nu mai puteam sa stau cu pantaloni pe mine ma udam complet.dupa 1 an de la aparitia acestor secretii si dureri in timpul contactului o perioada de timp n-am mai avut probl. dar in prezent ma confrunt cu aceeasi situatie si desi ma jeneaza treaba asta recunosc ca dupa actul sexual cu prietenul meu, pe penisul lui observ un lichid albicios uneori mai subtire alteori mai gros.treaba aceasta face sa dispara si lipsa apetitului sexual la mine;care ar fi sfatul dvs.in aceasta situatie domnule doctor, midorin42.va multumesc
4 comentarii
0
28-05-2007, ora 00:00
oana733
Nu este medic/terapeut
oana733
numele meu este oana si vreu sa-ti spun ca si eu am aceeasi problema; am anexita de cativa ani, am tot tratat-o dar nu mi-a trecut, nu numai ca am durer in timpul dar ma dor ovarele cand si cand, ce vreau sa te intreb, tu te uzi inainte sa faci dragoste ca poate din cauza astate doare
0
20-07-2007, ora 00:00
silvia21
Nu este medic/terapeut
silvia21
am si eu o intrebare si sper sa ma lamureasca cineva. am fost la ginecolog recent pt o scurgere si durere in timpul actului sexual si mi-a spus ca am candidoza si din aceasta cauza nu s umezeste vaginul si apare durere si mi-a recomandat sa folosesc crema de galbenele ca lubrifiant. e bine s-o folosesc, exista special pt asa ceva sau e banala crema de la orice magazin?
0
20-09-2009, ora 04:17
bellisima20
Nu este medic/terapeut
bellisima20
buna...am si eu o intreabre daca ma poate ajuta cineva, va rog...tot aman sa merg la un medic ginecolog pentru un control, am o scurgere albicioasa si dureri de ovare din cand in cand, dupa ce am citit presupun ca am anexita, dar nu numai de asta vreau sa merg la medic...eu sunt foarte umeda inaite de actul sexulat si nu ajung niciodata la orgasm...ma simt f bine cu iubitu meu, dar el e foarte suparat si crede ca nu ma face fericita ca nu ajung sa am orgasm, ce pot sa fac...?
0
22-10-2009, ora 17:19
L.D
Nu este medic/terapeut
L.D
buna...L.D ma numesc si eu am dureri mari in timpul actului sexual cateodata chiar ajung sa-mi refuz partenerul din cauza durerilor...inca nu am ajuns la ginecolog totusi vreau un raspuns daka stie cineva dc am durerile astea?ce se intampla?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Durerea sexuală după naștere - ce spun studiile
  •