Durere in timpul actului sexual

28-08-2007
MaryM
Nu este medic/terapeut
MaryM
Deja de aproape un an ma confrunt cu o problema. Orice as face, actul sexual este dureros. Am fost la ginecolog, rezultatele la analize au iesit bune, nu exista micoza nici alte infectii. Cu toate acestea, durerea nu dispare. E ca si cum tot vaginul ar fi o rana pe care o racai. Am incercat si lubrifiante, degeaba. Durerea apare chiar si cand excitatia e mare. Acum doare si in timpul preludiului. Nu stiu ce sa mai fac. Care ar putea fi cauza si ce pot sa fac?
7 comentarii
0
28-08-2007, ora 00:00
cristina bratu
Nu este medic/terapeut
cristina bratu
s-ar putea sa ai endometrioza, chisturi. pe mine ma durea exact ca pe tine si in timpul ciclului aveam dureri si in urma unei ecog mi-au depistat chisturi si am fost operata bafta
0
29-08-2007, ora 00:00
MaryM
Nu este medic/terapeut
MaryM
Chisturi nu am. Am facut si eco si doctorul mi-a spus ca totul a iesit cat se poate de normal. Tocmai de aici e si disperarea mea, pentru ca mi se spune ca totul e normal, ok, sunt sanatoasa, insa durerea exista, e foarte reala si nu stiu ce sa mai fac sa dispara.
0
30-08-2007, ora 00:00
cristina bratu
Nu este medic/terapeut
cristina bratu
ti-a facut eco interna? pt a depista endometrioza se face si niste analize de sange, te pupic si multa bafta,
0
31-08-2007, ora 00:00
MaryM
Nu este medic/terapeut
MaryM
Iau pilule de vreo 4 ani si in afara de aceste dureri nu am nici una din celelalte simptome descrise pentru endometrioza. Altceva nu poate fi?
0
11-09-2007, ora 00:00
chantelle_jeanbar05
Nu este medic/terapeut
chantelle_jeanbar05
Buna, si eu am fost in aceeasi situatie...probabil nu am avut dureri chiar asa de mari. Problema a fost fostul meu partener. Actul sexual era doar un chin cu el. Nu era brutal dar pur si simplu aveam dureri. Cu partenerul actual insa simt o mare placere si nu am dureri deloc. Nici pana acum nu stiu de ce cu fostul partener actul sexual era un chin pt. mine. Iti doresc multa bafta si sper sa iti dispara durerile cat mai repede! Stiu cat de mult te afecteaza...
0
26-09-2007, ora 00:00
v3cinika
Nu este medic/terapeut
v3cinika
buna
0
28-09-2007, ora 00:00
lalyt
Nu este medic/terapeut
lalyt
si eu am chisturi ovariene, am fost operata si nu ma pot lauda ca sunt foarte bine...inca mai am dureri:-(
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Actul sexual propriu-zis
  • Durerea sexuală după naștere - ce spun studiile
  •