Durere in timpul actului sexual

21-02-2014
mirci
Nu este medic/terapeut
mirci
Salutare ! Acum aproape 2 luni, eu si prietena mea am facut dragoste dupa o perioada de 3 ani de pauza. In timpul preludiului nu a fost nicio problema, se simtea bine si era bine lubrifiata, insa atunci cand am trecut la penetrare, a simtit un disconfort, o durere si mi-a spus sa ma opresc. Apoi am incercat din nou sa o penetrez foarte incet, insa durerea a reaparut. Am incercat sa schimbam pozitia (in misionar) si nu a mai resimtit acel disconfort, insa atunci cand am schimbat iarasi pozitia, durerea a reaparut. Am lasat-o pe ea sa o potriveasca asa incat sa nu o deranjeze si sa controleze ea gradul de penetrare.Imi spunea ca se simtea stramta. Ceea ce am observat este ca in anumite pozitii o durea, in timp ce in alte pozitii, nu o durea. Stiu ca, atat inainte sa facem dragoste cat si in timpul partidei, ea era emotionata si ma intreb daca acest lucru ar fi putut influenta. Tin sa mentionez ca ea sufera si de sindromul ovarelor micropolichistice.
Ce ar putea cauza aceasta durere ? Perioada indelungata de abstinenta ? Factorul psihologic ? Sindromul ovarelor micropolichistice ? V-as ruga sa imi da-ti un raspuns cat mai complet
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Durerea sexuală după naștere - ce spun studiile
  •