Durere in timpul tratamentului cu ovule

19-07-2017
ROXI123
Nu este medic/terapeut
ROXI123
Buna ziua, am 18 ani si acum o saptamana am fost la primul meu consult ginecologic. Mi a fost depistata doar o vaginita, in rest totul a fost perfect. Doamna doctor mi a dat un tratament cu ovule tergynan si inca 4 pastile pe care le am luat in prima zi de tratament. Problema este ca de cand fac acest tratament cu ovule, am dureri abdominale groaznice, ca la menstruatie.sunt la a 5 a zi de ovule si in fiecare zi a fost la fel. Nu stiu ce sa fac ! Este normal?
2 comentarii
0
19-07-2017, ora 20:25
Dr. Moise Oana
Obstetrica-ginecologie, Bucuresti
Dr. Moise Oana
Nu este normal si trebuie sa va consultati cu medical care stie problema initiala si va poate modifica tratamentul!
0
19-07-2017, ora 23:07
ROXI123
Nu este medic/terapeut
ROXI123
Pe langa aceste dureri, mai am o problema care a aparut acum cateva ore. Mi a venit menstruatia, in cazul in care trebuia sa vina peste 6 zile. Ma gandesc ca nici asta nu e normal. Oricum maine o sa merg la doctor dinnou sa imi spuna exact problema. Multumesc mult !
Adaugă un comentariu / răspuns

Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
 
 
 
Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.