Durere lombara, testicul drept.

31-12-2013
Adrian17
Nu este medic/terapeut
Adrian17
Am 16 ani si 9 luni. Am bagat sala de 6 luni. Acum 3 luni m-a durut spatele in zona lombara, am asteptat o luna si am vazut ca nu imi trece m-am dus la medicul de familie care mi-a dat niste pastile(spunandu-mi ca e din cauza la ridicat).Dupa ce le-am luat durerea aproape disparuse.
L-am ajutat pe tata sa care niste lemne si m-a fulgerat in spate dn nou(durerea fiind mai usoara ca cea de data trecuta.Am asteptat dar nu mi-a trecut.(a 3 luna)
Cand eram in baie am vrut sa ma iau cu masina pe jos, am tras de testicule in sus, nu tare si cand am terminat am simtit o durere in interiorul testicului drept. Am fost la doctorita, mi-a dat niste pastile, spunandu-mi ca sa-ar putea sa fie ceva INGHINAL.
Am terminat pastilele azi, am facut un mic efort si am simtit o durere in zona testicului drept.
Ce sa fac, este din cauza dureri lombare deoarece mi se lasa pe partea stanga(Fesa).
Durerea lombara, ma gandesc poate sa fie sciatica, deoarece pot sa merg, etc numai la aplecari si intindere.
Poate sa ma doara jos din cauza spatelui, pot avea ceva inghinal si ceva disca?



Va rog frumos, am nevoie urgent, de raspuns? sa ma duc la radiografi in zonele de disc si inghinal? repet durerile de spate nus asa dar de testicul mi-a mai trecut, numai cand ridic? V-AM DAT IN DETALIU M-AI LUNG. PLS
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Un website dedicat pacienților ce necesită o intervenție chirurgicală. Găsiți aici liste cu chirurgi și clinici de chirurgie, prezentări de servicii și recomandări ale pacienților, dar și informații detaliate despre fiecare operație.
Accesați site-ul