Durere sub coasta stanga / probleme digestive.

20-10-2020
Adrian1900
Nu este medic/terapeut
Adrian1900
Salutare.
Voi incerca scurt:
Din februarie am diaree, nu pot defeca decat cate putin, elimin mult mucus uneori, indiferent de alimentatie, nu beau, nu fumez.
Mai tarziu a aparut si durerea sub coasta stanga/ balonare, diareea a devenit scaun foarte moale, uneori foarte deschis la culoare.
Toate au persistat pana astazi, de aceea scriu aici, pentru ca viata mea nu mai e la fel.
In prezent durerea e mai puternica gen ceva ma apasa din interior in acel loc, se muta de la coasta stanga in spate.
Au fost perioade cand ma durea doar dupa efort fizic sau masa, perioade cand m-a durut tot timpul inclusiv noaptea cand dormeam.
Doctorul de familie mi-a palpat abdomenul, mi-a luat probe de scaun/ sange, am facut ecografie abdominala..toate au fost in regula, peretii colonului fara anomalii, organe in regula.
Ultima data am primit pastile pentru refacerea florei intestinale, fara succes.
Am facut o programare la un doctor gastrenterolog, insa este la sfarsitul lunii urmatoare.
Am fost la spital insa m-au dat afara deoarece nu este o urgenta si nu am "covid".
Bunica mea si toate surorile ei au avut tumori gastrice fiindu-le fatala din pacate(70ani+). Am citit ca aceste lucruri se transmit genetic si imi e cam teama desi am 30 ani doar.
As ramane recunoscator daca ma poate ajuta cineva cu o parere despre ce mi se intampla.
Multumesc mult,
Adrian
2 comentarii
0
12-11-2020, ora 18:57
Mihneaa
Nu este medic/terapeut
Mihneaa
Salut, spune-mi te rog daca ai aflat ceva am simptome asemanatoare de 2 luni de zile si simt ca o iau razna nu stiu efectiv ce sa mai fac si sunt foarte stresat ca am cancer la colon. Te rog sa imi scrii si in privat daca se poate si daca vrei
0
13-11-2020, ora 02:46
Adrian1900
Nu este medic/terapeut
Adrian1900
Nu. Am avut ieri programare la doctorul gastroenterolog insa mi-a dat niste pastile pt dureri / aciditate gastrica. Am programare din nou peste o luna la endoscopie. Asa ma gandeam si eu la inceput, cum gandesti tu, dar apoi am zis ce o fi, o fi.
Sunt enervat maxim ca din cauza pandemiei, mor oameni acasa. Eu locuiesc in austria, cand am mai avut probleme am fost la spital, am asteptat o ora, m-au luat si mi-au facut toate analizele, identificand imediat problema. Acum astept cate o luna la programari iar la spital nu ma mai primesc fara o urgenta vizibila.
Slune-mi despre tine.. cum a inceput? Ce simptome ai?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.