Durere surda in partea dreapta fata, imediat sub coaste

06-11-2018
Costi77
Nu este medic/terapeut
Costi77
Buna dimineata,

De 2 ori in cateva zile, am avut anumite probleme cu sistemul digestiv.
Scurt rezumat: masa de seara destul de bogata inceputa cu o lingurita de polen (dizolvat sublingual), apoi restul: lipide, carbohidrati, etc.
Dupa 20 min (in timpul mesei) au aparut dureri in dreptul stomacului, sus pe traseul esofagului si jos apoi, catre abdomen. Si o senzatie de greata (prima data am vomat, a doua oara nu).
Tratat cu indiferenta dar recul peste 3 ore cu un scaun lichid, puternic si mirositor.
Numitorii comuni al celor 2 manifestari: masa dupa ora 19.00 si polenul (nu sunt alergic la el... dar pot mentiona ca tocmai am incheiat primul an de tratament cu Staloral sublingual- am alergie la ambrozie).
Diferenta intre cele seri a fost o durere surda, imediat sub coaste, in partea dreapta fata (am sesizat-o in timpul inviorarii de dimineata - putin stretching).
Ultime precizari: am hepatita B (viremie mica, ecografii abdominale normale... la ultima s-a sesizat o marire usoara a ficatului, denumirea medicului fiind: "cu dimensiunea ficatului in partea superioada a normalitatii".
Iau destule suplimente de sala (vit, omega, lecitina, tribulus, etc) dar niciodata nu am avut asemenea manifestari (sunt o persoana sanatoasa in general).

In afara de o programare la medicina interna, ce anume imi recomandati?

Multumesc anticipat.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Aplicația Activ (by ROmedic)
Vrei să fii sănătos? Vrei să slăbești? Vrei sa fii în formă și să arăți bine? Vrei să te simți bine în corpul tău? Atunci trebuie să faci eforturi. Aplicația web "Activ" te ajută să fii consecvent în lupta pentru sănătatea ta.

Accesează gratuit Aplicația
Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.