Dureri
Ce se afla in partea stanga sub coaste? Exact cum cobori dinspre inima in jos sub coaste...ma doare uneori si ma gandeam sa nu fie colonul...
8 comentarii
O ecografie abdominala cu trimitere de la medicul de familie v-ar fi de folos.
Atentie si la pozitia la calculator. Poate fi si o durere musculara de la o pozitie incorecta.
Atentie si la pozitia la calculator. Poate fi si o durere musculara de la o pozitie incorecta.
Azi tot asa m-a durut in stanga. Cand ma aplecam ma injunghia spre spate, stari de voma, oboseala si gust amar in gura...poate fi durere de splina? Tot simt umflat. Merg joi la doctor insa as dori macar niste pareri ce ar putea fi.ca idee.. Nu doar : du-te la doctor.
Bila poate da gust amar si stare de voma. Ficatul oboseala. Iese pe ecografie daca aveti probleme.
Dati cautare pe Google ficat Wikipedia si veti gasi acolo desenul care va arata cu exactitate pozitia ficatului si a stomacului sub coaste.
Am fost azi la ecograf si nu a iesit anormal. E bine daca fac si niste analize de sange?
Consult clinic la medicul de familie si el va spune ce trebuie sa faceti in continuare.
Ii duceti copie dupa ecografie sa o interpreteze si sa o puna la dosar.
Ii duceti copie dupa ecografie sa o interpreteze si sa o puna la dosar.
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Alte subiecte recente din această secțiune:
- 2Ocluzie intestinală copil
- 2Helicobacter pylori
- 1Gastroscopie
- 2Polipi colon
- 1Disconfort după masă
- 0hernie transhiatala gastrica neoperabila, arsuri din gât
- 1EDS normală, dar gastrita la biopsie
- 1Tinctura ghințură la copii
- 1Eructații adolescenti - eructații cu miros de ou și durere de burtă
- 2Endoscopie si Nexium