Dureri abdomen lateral stanga

22-09-2020
Corina9
Nu este medic/terapeut
Corina9
Acum 2 săptămâni m-a durut foarte tare burta in partea de jos + senzație continua de necesitate de urinare... fara usturimi. Am fost la medic, am făcut făcut urocultura(la care nu a ieșit nimic). Am inceput un tratament cu ciprofloxacina, no-spa și Nurofen. Mi-a trecut în 3 zile(am continuat oricum tratamentul). Săptămâna trecută (adică 5 zile după debut) am inceput sa am dureri groaznice in abdomen, stânga, imediat langa ultima coastă. Medicul de fam mi-a dat spasmomen și și regim fără crudități și grăsimi pe care l-am respectat strict. Aceste dureri sunt în combinație cu o ușoară constipație, și niște râgâieli (nu exagerat de multe). Doare mai mult seara și noaptea (atât de tare de nu pot dormi). Am vb a treia oară cu medicul (am sunat, deoarece mă obosesc durerile în continuare) și mi-a zis că e anexită, și că probabil nu a trecut la seria inițială de antibiotice, ori e ceva la ovarul stâng. Acum iau iar ciprulen urmând să merg la ginecologie daca nu îmi trece în 5 zile. De asemenea am repetat azi urocultura că poate prima nu a fost făcută corect.Problema mea e alta. Durerea e foarte sus fata de ovare și zona aceea. Nu văd legătura. Ce altceva poate fi? Mă doare in zona splinei as zice... Menționez că nu am asigurare medicală de nici un fel. Toate consultațiile le plătesc... orice informație e bine venita, mai puțin cele cu mergi la doctor, că am fost.
1 comentarii
0
08-12-2020, ora 11:27
Dr. Ditoiu Alecse Valerian
Gastroenterologie, Bucuresti
Dr. Ditoiu Alecse Valerian
Sunt multe cauze de dureri abdominale in stanga, cautati pe net drditoiu si dureri in stanga, si veti gasi mai multe articole lamuritoare.
Dar, practic, situatia nu se lamureste pe net, cel mai bina ar fi sa va vada un gastroenterolog din zona dvs
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: