Dureri abdominale

09-01-2014
DenisaLavnia
Nu este medic/terapeut
DenisaLavnia
Buna seara,
In urma cu 2 saptamani am luat Postinor 2 si mi-a venit ciclul menstrual cu o zi inainte de data prevazuta. Dupa terminarea acestuia am in continuare dureri in partea inferioara a abdomenului (slabe), asociate cu dureri in partea dreapta sau dureri ale piciorului drept. Este posibil sa fie efecte secundare ale pastilei sau se mai poate pune problema unei sarcini?
Va multumesc!
3 comentarii
0
14-01-2014, ora 18:26
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Obstetrica-ginecologie, Bucuresti
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Buna seara,

In cazul dumneavoastra nu este vorba de efectul medicamentelor, este posibil sa fie vorba de o sarcina sau poate fi o inflamatie in sfera genitala sau ale organelor din jur. Cel mai indicat ar fi sa mergeti pentru un consult ginecologic, consult ecografic si eventual un set de analize recomandat de medicul specialist.

O seara frumoasa!
0
15-01-2014, ora 10:06
DenisaLavnia
Nu este medic/terapeut
DenisaLavnia
Am facut acum cateva de zile un test de sarcina (la ora 6 seara) si a iesit negativ. Trebuie refacut?
0
16-01-2014, ora 11:17
DenisaLavnia
Nu este medic/terapeut
DenisaLavnia
Revin cu aceeasi problema. Am facut al doilea test de sarcina si a iesit negativ. Acum am intepaturi si in dreapta si in stanga jos a abdomenului.
Adaugă un comentariu / răspuns

Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
 
 
 
Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.