Dureri abdominale + diaree

07-09-2011
Nick89
Nu este medic/terapeut
Nick89
Buna ziua,
Am si eu o problema, de 6 zile imi mergee burta continuu, am crampe abdominale si nu pot manca foarte mult, stare de oboseala si somnolenta tot timpul. Am consumat inainte sa inceapa aceste probleme alcool si redbull care a fost in catitati destul de mari( cam 7 doze de redbull intro noapte) oare de la aceasta e? ce pot sa fac?
Va multumesc.
O zi buna.
7 comentarii
0
07-09-2011, ora 14:34
bulinake
Nu este medic/terapeut
bulinake
Te doare burta sau stomacul ? Te intreb asta deoarece multi nu fac diferenta... Posibil o indigestie...gaze elimini ?
0
07-09-2011, ora 14:37
Nick89
Nu este medic/terapeut
Nick89
stomacul, gaze nu foarte dese, cand merg la toaleta doar, ca am diaree, asta e cam de 5-6 ori pe zi...
0
07-09-2011, ora 14:52
bulinake
Nu este medic/terapeut
bulinake
Nu mai consuma energizante in cantitati mari si nu in combinatie cu alcool.Pentru diaree poti lua smecta/debridat/ercefuril sau ceai de menta + sunatoare.Daca te doare stomacul poti sa fii facut o gastrita din pricina combinatiei de alcool si redbul in exces :D. Iti mai recomand si omez pentru durerile de stomac(inainte de masa 1 capsula) daca nu scapi in 2 3 zile iti recomand sa consulti medicul de familie.Si iti mai recomand repaus total :D
0
07-09-2011, ora 15:28
Nick89
Nu este medic/terapeut
Nick89
Bun, multumesc pentru idicatii, cand ies de la servici merg direct la farmacie:D
0
07-09-2011, ora 15:29
Nick89
Nu este medic/terapeut
Nick89
*indicatii
0
07-09-2011, ora 15:29
bulinake
Nu este medic/terapeut
bulinake
Cu mare placere ! Servici usor :D
0
05-05-2012, ora 21:22
sebi88
Nu este medic/terapeut
sebi88
Buna ziua. Va rog sa mi da ti si mie un raspuns, In urma cu un an dupa un efort fizic(carat cu roaba greutati mari in panta)m au luat niste durarei abdominale bruste in partea stanga jos(junghiuri) urmate de diaree, care nici acum nu a trecut.Ma doare in acea zona de multe ori cand merg pe jos prea mult si acum mai nou simt durerea si cand stau pur si simplu. Am fost la 2 doctori ambii mi au dat debridat si mi au zis ca nu e grav si trebuie sa treaca, dar nu a mai trecut. Va rog un raspuns
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Diareea acută
  • Diareea bebelușului
  • Durerea de burtă
  • Somnolența din timpul zilei ar putea constitui un predictor pentru procesele neurodegenerative
  • Diareea cronică
  • Cum tratezi corect diareea acasă și când te prezinți la medic
  • Tratament diaree adulți - medicamente și remedii
  • Diaree în fiecare zi - cauze și tratament
  • Diareea în timpul sarcinii
  •