dureri de burta de doua saptamani

29-03-2009
Amalia24
Nu este medic/terapeut
Amalia24
Buna ziua
Sotul meu se plange de dureri de burta puternice (ca un fel de crize) de 2 saptamani.
E posibil ca schimbarea regimului alimentar (posteste 3 zile pe saptamana) sa provoace aceste dureri?
Nu are alte simptome.
Multumesc.
3 comentarii
0
29-03-2009, ora 19:44
eleni theutokopulis
Nu este medic/terapeut
eleni theutokopulis
sfatuiti-l sa mearga la medic, pot fi multiple cauze, poate sa aiba colon iritabil, poate avea apendicita care este periculoasa, numai medicul stie, pe acest site nu prea au timp sa scrie medici.
sanatate ii doresc
0
30-03-2009, ora 18:48
Amalia24
Nu este medic/terapeut
Amalia24
Multumesc.
0
11-04-2009, ora 22:39
crisss74
Nu este medic/terapeut
crisss74
-In locul dumnealui as contacta urgent un medic, nustiu ce sa va spun dar am avut astfel de simptome, dar au aparut din urma unui divort ( un fel de nervi la stomac ) din cauza stresului, si in final am facut un ulcer, ei cind aveam crize, imi faceam. 1l de palinca 100g sunatoare 0, 5l miere de albina de mana, 20g propolis concentrat, , , , sunatoarea sa incercati doar floricelele de la planta, se pune la macerat intr-un recipient de sticla de preferat la loc intunecat, si o data pe saptamina se agita cu putere, dupa 3 saptamine se filtreaza prin tifon, si se administreaza, cam o lingura pe stomacul gol dimineata, are un efect foarte bun, si se stie despre propolis ca efect de pansament gastric cu multe proprietati de vindecare, si sunatoarea la fel, si nu numai dar curata stomacul, iar in perioada de tratament naturist sa evite mincaruri (fasole, ciorbele, aciduri (sucuri), sa incerce sa schimbe regula daca fumeaza, sa amine tigara o jumatate de ora de la inghitire, si cafeaua la fel ).
-Va doresc multa sanatate .
-cristian timisoara-
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Proctoline
HEMOROIZI? FISURI ANALE? Tratament fără operație și fără internare!
Clinicile Proctoline sunt centre medicale specializate în tratarea eficientă a hemoroizilor și a fisurilor anale. Ne găsiți în 14 orase din țară! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Postul de 24 de ore - ce se întâmplă în organism?
  • Durere de burtă
  • Postul din perioada Ramadanului remodelează microbiomul intestinal
  • Efectele postului diurn din timpul Ramadanului asupra profilului lipidic
  • Postul religios din perioada Ramadanului a fost asociat cu mai multe efecte benefice pentru sănătate
  •