Dureri de cap

12-06-2017
Lopao
Nu este medic/terapeut
Lopao
Buna ziua, sunt Stanica Cristian Vladut si am 22 de ani.
Acum o luna am avut accident, n-a fost ceva grav, dar persoana care a intrat in noi a intrat in spate iar pe mijloc unde stateam eu nu exista tetiera.
Am fost la spital, mi s-a facut o radiografie la gat si mi-au spus ca nu am nimic. Doar o intindere de muschi mai urata.
Mi s-a sugerat sa port guler, dar nu am purtat, am purtat un fular pe post de guler.. N-am putut sa misc gatul pentru 5 zile.
Dupa o saptamana si ceva mi-a trecut, nu mai aveam nimic.
Acum, de 7 zile mai precis a inceput sa ma deranjeze, aceasi senzatie pe care am avut-o si atunci, in spatele capului, deasupra la gat simt ceva ca o arsura, ca o caldura sa fiu mai precis si o stare de disconfort la nivelul gatului si capului. Cateodata simt o durere in varful capului.
Senzatie de caldura este mai frecventa pe partea dreapta, partea care m-a durut mai mult dupa accident.Pe partea stanga foarte rar mi se intampla sa am acea senzatie de caldura/arsura.
Mentionez ca nu am lovit nimic cu capul, doar mi s-a dat capul pe spate.
Ce ar trebui sa fac?
Sa fie ceva legat de cervicala? Ce midic ar trebui sa consult si ce investigatii ar trebui sa fac?
Mama spunea ceva de un neurolog sa-mi faca nu stiu ce radiografie la vene.
Multumesc anticipat!
1 comentarii
0
12-07-2017, ora 15:54
Lopao
Nu este medic/terapeut
Lopao
Buna ziua, am fost la neurolog, se pare ca nu am nici o problema neurologica..
Mi s-a recomandat sa nu mai ridic greutati, sa nu mai stau in curent si sa fac o radiografie cervicala..
Mi-a dat niste pastile pentru dureri, un pansament gastric, multivitamine si un unguent..
Revin cu un conentariu dupa ceva timp sa vad cum reactioneaza organizismul dupa acest tratament..
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Cum să-ți relaxezi rapid gâtul
  •