Durere zona Gatului

17-09-2018
Stavrous
Nu este medic/terapeut
Stavrous
Buna ziua, am 21 de ani si am o problema de care nu am dat in viata mea pana acum. A trebuit sa fac sport o perioada de timp si cel mai probabil am facut o intindere musculara la gat ( exercitiul era unul de rostogolire pe o saltea ) chiar daca am facut mereu incalzire inainte sa incep exercitiile. Chiar daca am avut intindere a trebuit sa fac iar tipul acesta de exercitiu deoarece am avut un examen sportiv. In mare parte m-a durut pe partea dreapta dar dupa 2-3 saptamani durerea a trecut iar dupa o saptamana s-a mutat pe partea stanga si ma doare de o luna. Durerea trece daca stau in picioare dar daca stau jos, intins incepe sa ma doara si deabea pot sa misc gatul. Pe langa asta, in partea stanga a gatului, daca apas se simte un fel de bob tare sub piele.Cand durerea este si mai rea simt ca ma dor si toate venele din partea stanga a capului. Multumesc!
1 comentarii
0
13-10-2018, ora 08:45
Dr.Popa Alexandru
Identitate neconfirmată
Dr.Popa  Alexandru
Este un ganglion imflamat. Aveti probleme cu dintii? alte infectii? Sinusuri?
Adaugă un comentariu / răspuns

01-07-2021, ora 11:30
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medic Chat
Întreabă un Doctor online
Rapid    Confidențial    Anonim
Cu Medic Chat ai peste 200 doctori din 40 specialități medicale.
Vezi doctori disponibili
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • E voie să faci sport dacă te doare în gât?
  • Cum să-ți relaxezi rapid gâtul
  •  

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
    Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.