dureri de stomac de la prea multe medicamente

04-11-2013
felyxxx
Nu este medic/terapeut
felyxxx
mama mea ia de mult timp medicamente pt tensiune si diabet...in ultima perioada o doare stomacul mai ales dimineata...s-ar parea ca durerile sa provina de la aceste medicamente avand in vedere ca la ecografie nu a iesit nimic la stomac...ar fi bun vreun pansament gastric?ceva sfaturi????
8 comentarii
0
05-11-2013, ora 09:02
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
Ecografia nu are cum sa arate afectiuni ale stomacului, este nevoie de o endoscopie digestiva, numai asa i se poate stabili un diagnostic corect.

Sanatate!
0
16-11-2013, ora 01:29
danonino25
Nu este medic/terapeut
danonino25
Jaquelinne nu stiu de ce vrei iar sa iti depasesti competentele si recomanzi explorari horror..?..eu cred ca ai primit multe sonde in stomac via esofag...si tia placut.! sigur asta...altfel nu pricep cum poti recomanda bietei femei asa o explorare functionala neplacuta cand exista multe altele mai suportabile si cand mai ales e posibil ca medicamentatia sa fie cauza problemelor. Tu vrei ca cineva sa constate cam ce pagube s-au produs in stomac prin aceasta metoda horror?..si cu ce ajuta asta ca nu pricep...?
0
16-11-2013, ora 01:32
danonino25
Nu este medic/terapeut
danonino25
Ok cred ca iti ofer circumstante atenuante si ca deobicei cum cineva posteaza o problema pe forum tu esti prima care ofera un sfat horror-competent. Eu nu fac altceva decat sa ii apar de opinii personale necalificate ale unor persoane neavenite..ingrata sarcina...
0
19-11-2013, ora 17:03
Dr. Stavar Angelica Nela
Gastroenterologie, Constanta
Dr. Stavar Angelica Nela
Buna ziua! Pentru protectie gastrica puteti sa luati dimineata 1cp de Omeprazol 20 mg.Pentru mai multa siguranta ar trebui sa faceti o EDS. Multa sanatate!
0
30-11-2013, ora 11:47
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
Sper ca stii dle danonino ce inseamna EDS, daca nu iti voi spune eu: endoscopie digestiva superioara si nu este deloc horror! Documenteaza-te dle draga, ca esti in urma cu actualitatea!
0
20-12-2013, ora 00:51
danonino25
Nu este medic/terapeut
danonino25
Jaqueline de ce incerci tu in permanenta sa te supra evaluezi? EDs...opss..asi vrea sincer sa iti introduc o sonda endoscopica in tractusul tau digestiv in scopuri de explorare desigur sa nu crezi altceva. ! o sa iti placa sigur sonda ca e voluptoasa si consistenta! Sigur o sa iti placa te asigur eu! Ce parere ai sunt documentat sau nu? Actualitatea este uneori dureroasa cred eu...sper sa nu plangi prea rau...
0
28-12-2013, ora 11:21
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
Imi vine sa plang dom'le, dar de mila ta! :)
0
10-01-2014, ora 01:21
danonino25
Nu este medic/terapeut
danonino25
Pai atunci iti doresc multe EDS uri dastea cum spui.ca eu habar nam de ele.dar daca pe tine te bucura...nu cred ca se pune problema de economie acolo daca iti intra si tie o sonda in plus..cine stie pe unde..tu stii...ca le adori vad...
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • 10 recomandări pentru un stomac sănătos
  •