Dureri de stomac si in spate.

19-08-2010
leicester
Nu este medic/terapeut
leicester
Buna ziua.ma numesc stefan si am 16 ani.De astazi de dimineata cand m-am trezit m-au luat niste dureri de stmac, si ma doare foarte tare si in spate.(pe la mijlocul spatelui).eu am crezut ca am racit la plamani, dar am fost la doctorul de familie si mi-a spus ca nu se aude nimic.mi-a zis ca poate am gastrita in refulx nustiu cum...pentru ca eu sunt foarte stresat mai tot timpul, am avut atacuri de panica, alte compicatii... in fine...mi-a zis ca poate e din cauza ca sunt un tip anxios...mi-a dat nurofen, si inca o pastila nu mai stiu cum se numeste.
Dar totusi cand umflu burta ma doare groaznic stomacul asa parca si pieptul in spate si se opreste in gat...
Voi ce credeti?ce imi recomandati?astept un raspuns.:*
6 comentarii
0
19-08-2010, ora 20:22
leicester
Nu este medic/terapeut
leicester
Nu am postat bine la categoria respectiva de nu imi raspunde nimeni?Va rog mult ajutati-ma, cu un sfat, eu stiu..durerile s'au mai accentuat.Ma doare foarte tare cand umflu burta stomacul si in piept putin, si gatul si in spate rau...Dar o durere din aia.daca ai o vanataie pe corp si te apesi p ea te doare asa ma doare si pe mine.
0
20-08-2010, ora 21:54
Albastru44a
Nu este medic/terapeut
Albastru44a
Iti raspund eu...

In primul rand daca durerea este " de stomac" nu mai lua nurofen. S-ar putea sa faci mai mult rau decat bine. Si celalalt medicament cu se numeste? Durerea vine si pleaca s-au este continua? Pentru ca durerea " de stomac" s-ar putea sa fie de fapt un alt tip de durere si atunci niste analize in urgenta s-ar impune.
Astept raspunsurile tale...
0
21-08-2010, ora 15:10
leicester
Nu este medic/terapeut
leicester
Inca nu am luat nurofen.Cealalta pastila se numeste nexium.
Mi-a dat si aspacardin, si cand iau mai ma linistesc.Pe mine ma doare stomacul si in spate doar cand umflu burta...si ma doare si in gat asa...parca ma arde.Durerea nu este continua numai daca respir mai adinc.
Sunt o fire si anxioasa...ma sperii din orice... nush.astept raspuns...

ce sa mai spun...toate analizele sunt bune.Am avut si holterul pe mine, mi-a facut analize si la glanda tiroida.dar pe manga durerea de stomac ma doare si in piept, simpt o presiune...nush ce sa mai fac...
0
14-06-2018, ora 12:18
camcuta
Nu este medic/terapeut
camcuta
Salut.si eu am avut dureri de spate și de piept sau stomac nu știam de unde vine asa mari erau durerile.dupa aproape 1 an sa.mi descopere ca sufer de Borelioze.acum sunt in tratament cu antibiotice.propune.i sa.ti faca testul doctorului tau.
0
07-11-2021, ora 22:06
Miry86
Nu este medic/terapeut
Miry86
La fel ma doare si pe mine acum si nu inteleg ce legatura are durerea de stomac cu spatele. Voi cum mai sunteti?
0
21-11-2021, ora 22:40
Miama
Nu este medic/terapeut
Miama
Si eu patesc la fel. Dar eu ma stiu cu tulburare anxioasa si atacuri de panica. Si sigur e de la anxietate. Ai de la toate pstilele pe care le iau la cea mai mica durere. Am fost la eco abdominal si nu am nimic.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Proctoline
HEMOROIZI? FISURI ANALE? Tratament fără operație și fără internare!
Clinicile Proctoline sunt centre medicale specializate în tratarea eficientă a hemoroizilor și a fisurilor anale. Ne găsiți în 14 orase din țară! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Durere de spate - ce este important să știi
  • Fizioterapia durerii de spate - proceduri posibile și eficiența lor
  • Acupresura poate ameliora durerile cronice de spate
  • A fost descoperită cauza durerilor inexplicabile de spate
  • Fizioterapia durerii de spate - cum te poate ajuta un fizioterapeut
  • Durerea de spate - când ar trebui să mergem la medic
  • Cele mai comune dureri de spate și afecțiunile care le produc
  •