Dureri in timpul actului sexual

09-11-2011
lenish
Nu este medic/terapeut
lenish
Buna seara! Mi-am inceput viata sexuala anul trecut si totul a decurs normal. Acum am schimbat partenerul si in prima noapte de sex cu acesta, am avut dureri in timpul actului sexual, cat si a doua zi. Mentionez ca am o candidoza, care insa nu se manifesta mereu. Am fost la medic si o tratez, insa nu stiu daca pot intretine relatii sexuale in acest timp si ma gandesc ca ar putea fi cauza durerilor. Desigur, m-am gandit ca ar putea fi si din cauza faptului ca am schimbat partenerul si poate fi pe fond psihic. O parere, un sfat..imi poate fi de ajutor:) Multumesc.
3 comentarii
0
09-11-2011, ora 12:12
alynutzaa
Nu este medic/terapeut
alynutzaa
Candidoza nu dispare de la sine daca nu este tratata. Isi pastreaza simptomele. De obicei, dispare destul de repede cu ingrijirile de rigoare, dar are prostul obicei de a reaparea in caz de stres sau de alte aspecte ce cauzeaza noi dezechilibre in flora intestinala. aceasta, netratata poate duce la complicatii grave. mai bine mergi la un medic sa-ti dea un tratament. sanatate multa!
0
09-11-2011, ora 13:24
lenish
Nu este medic/terapeut
lenish
Pai asta e problema, ca am fost la medic si o tratez in continuare, dar dispare o vreme si apoi reapare. Si nu stiu daca e ok sa intretin relatii sexuale in timpul asta.
0
09-11-2011, ora 13:59
alynutzaa
Nu este medic/terapeut
alynutzaa
incearca sa-ti faci spalaturi vaginale cu bicarbonat pt uz intern, il gasesti in farmacii. este foarte bun, distruge candida. te speli in fiecare seara dar sa nu folosesti irigator.si pana nu-ti trece nu mai intretine relatii sexuale cu prietenul tau, ii explici problema si cu siguranta v-a intelege.
Adaugă un comentariu / răspuns

Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Durerea sexuală după naștere - ce spun studiile
  •  

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
    Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.