Dureri la contact, chisturi Naboth

23-01-2011
lucia29
Nu este medic/terapeut
lucia29
buna ziua, numele meu este lucia am 29 de ani si sunt casatorita de 7 ani, am un baietel de 4 ani, nastere normala. De la inceperea vietiisexuale acum 8 ani am avut dureri usoare la contact, problema rezolvand-o facand dragoste intr-o anumita pozitie doar. De circa 2 ani de zile durerile s-au intensificat, metoda mai sus mentionata nemaidand roade. tin sa mentionez ca din cauza serviciului se intampla sa avem contact si o data pe luna. Asadar nemaisuportand durerile am mers la un ecograf, unde mi-au fost gasit 5 chisturi Naboth, pe colul uterin, si ovare polichistice. Mergand cu rezultatul la un medic ginecolog, acesta mi-a mai dat si diagnostic de colpita, ca tratament dandu-mi flamexin si ovule, si niste pastilute cu aceeasi substanta activa ca si ovulele( imi cer scuze, imi scapa denumirea, dar voi reveni cu denumirea), a doua zi dupa consult am inceput sa sangerez, nemaiacpucand sa incep tratamentul, mentionez ca am avut menstruatie luna aceasta ultima zi fiind cu 13 zile inainte de aceasta sangerare. As dori sa stiu daca durerile la contact vor disparea odata cu eliminarea chisturilor?
Si daca sangerarea asta poate avea legatura cu ele
va multumesc
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.