dureri lombare

06-04-2011
andreea@84
Nu este medic/terapeut
andreea@84
Buna ziua! incercand sa ridice o cutie goala sotul meu a ramas cu spatele intepenit.nu s-a putut misca din cauza durerii din zona bazinului 2 ore.a reusit in cele din urma sa se ridice in picioare si sa mearga(era sus in mansarda) pana la pat unde a stat intins pe saltea fara perna sub cap.dupa cateva ore incercand sa mearga la baie a lesinat.lesinul a durat o fractiune de secunda, in timpul lui avand convulsii(nu a facut spume la gura, nu a ramas cu mainile si picioarele intepenite, incerca sa respire si ii era greu ).am facut in prima faza un rand de analize in urma caruia a reiesit ca :glu=124, bilirubina directa=9, bilirubina indirecta=4, bilirubina totala=13, tgo=37 iar radiografia facuta coloanei a aratat ca nimic nu este in neregula.tin sa precizez ca, cu o saptamana inainte am consultat un neuro chirurg care nu a gasit nimic in neregula iar cu o zi inainte sa se intample acest episod a depus efort fizic(a jucat fotbal dupa o perioada lunga de timp, desi merge la sala zilnic, fara sa faca incalzirea).va multumesc!
1 comentarii
0
06-04-2011, ora 17:42
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
Buna ziua,
..si daca o fii eliminat vreo piatra la rinichi?!?

nici sotul meu nu stia ca are probleme..acum 19 ani si..deodata a trecut prin aceste stari..fa-i si un consult la urologie..
sau poate,...a si fost eliminata!?!
Sanatate !
O seara buna!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Ați trecut printr-o operație? Ajutați alți pacienți oferind o recomandare chirurgului care v-a operat.
Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Tratamentul chiropractic pentru durerile lombare asociat cu ameliorări neînsemnate
  • Tratament mai puțin invaziv - eficient pentru durerile lombare
  • Sfaturi pentru persoanele cu dureri lombare
  • Exerciţii recomandate pentru durerea lombară
  • Care este poziția corectă pentru a ridica o greutate?
  • Gestionarea durerilor lombare printr-o nouă abordare
  • O tehnică moleculară ar putea fi dezvoltată pentru a obține un diagnostic mai rapid pentru pacienții cu dureri de spate
  •