e a 2 a oara cand am gonoree

29-12-2008
valyy
Nu este medic/terapeut
valyy
acum o jumatate de an mia aparut asa zisul viru gonoree acum mia aparut iar cam de 2 sapt am o mancarime ca si data trecuta dar fara scurgeri acum de 2 zile am inceput sa am si scurgeri lafel k data trecuta numai k acum ma si cam doare putin oare nu o sa mai scap de acest virus intradevar am schimbat de data trecuta mai multe partenere de sex dar la restu dece nu mia aparut? va rog sa imi raspundeti daca o sa imi treaca iar si daca o sa imi mai apara si ce sa fac
3 comentarii
0
29-12-2008, ora 20:10
xfile
Nu este medic/terapeut
xfile
sunt multe posibilitati.ori nu te-ai tratat de prima data asa cum a trebuit si a ramas infectia cronica.ori acum te-ai infectat din nou de la alta partenera.te poti infecta de mii de ori atat timp cat nu cunosti partenera si nu te protejezi.te poti trata si apoi daca partenera nu se trataeaza si ea in paralel sau o schimbi si e infectata se va repeta acest lucru la nesfarsit.deoarece gonococul daca il ai si il tratezi nu inseamna ca o sa capeti si imunitate la el.asa ca vindeca-te corespunzator apoi ai grija la ce faci si cu cine faci.mereu prezervativ si daca o faci fara sa fie cu o persoana de incredere care are analize la zi...care a mers la ginecolog si care nu este infectata.mergi la un doc dermato bun sa-ti prescrie un tratament coresp care eventual sa acopere si chlamidia deoarece gonoreea de cele mai multe ori e pereche cu chlamidia.urmeaza tot tratamentul asa cum trebuie.nu consuma alcool.bea multe lichide mananca si odihneste-te cum trebuie pe durata tratamentului si asteapta sa te vindeci total pana reiei activitatea sexuala chiar si protejat.fara alte tipuri de sex (oral, anal) etc si chiar fara masturbare deoarece inflamezi uretra si ingreunezi vindecarea.in mod normal in 7-10 zile te vindeci fara probleme daca faci totul asa cum trebuie.dar repet mare atentie pe viitor.succes si sanatate
0
04-01-2009, ora 11:52
ravin
Nu este medic/terapeut
ravin
simplu:

- Ciprofloxacina, 500 mg oral in doza unica (2-3 zile)
-diclofenac supozitoare (una seara - 3 zile)
-vitamina D vreo 5-6 zile

si esti fresh!
0
30-01-2009, ora 17:25
ina188
Nu este medic/terapeut
ina188
buna..am si eu o intrebare..poti face gonoree de la apa infestata?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Infecția cu Neisseria gonorrhoeae (N. gonorrhoeae, gonococcus, gonococ) - infecția gonococică
  • Cazurile de gonoree înregistrează o creștere printre femeile tinere din Europa (studiu)
  • Vaccinul meningococic s-a dovedit a fi rentabil în protejarea bărbaților împotriva gonoreei
  •