e ceva in neregula?

07-11-2006
sight
Nu este medic/terapeut
sight
Am ciclu neregulat si am vrut sa nu mai fiu mereu speriata duopa fiecare contact sexual !Din februarie si pana in august am luat diana 35 la recomandarea unui ginecolog ! Mi-a spus k am un chist pe ovarul drept de aprox. 4 mm si anticonceptionalele prescrise de dansa ar trebui sa iti reguleze ciclul menstrual si sa ma ajute sa scap de chist...dar nu a fost asa !!! inseamna ca problema mea este ceva mai complicata sau anticonceptionalele nu au poste destul de puternice ?Va multumesc
4 comentarii
0
08-11-2006, ora 00:00
christa
Nu este medic/terapeut
christa
Nu am inteles exact ce anume nu a functinat? ciclul mestrual nu a devenit regulat? eu zic ca nu este cazul sa te impacientezi...poate tratamentul prescris nu a fost eficient pentru tine. cel mai bine ar fi sa faci o noua vizita medicului si sa ii spui exact ce s-a intamplat. Dansa iti va putea spune mai exact ce s-a intamplat si ce tratament sa urmezi in continuare. in ceea ce priveste doza hormonala a anticonceptionalelor, e de preferat sa fie cat mai mica si marea majoritate a contraceptivelor moderne asa si sunt pt a evita aparitia altor probleme hormonale.
Mult succes si sanatate!
0
08-11-2006, ora 00:00
sight
Nu este medic/terapeut
sight
da ciclul nu mi s-a regulat iar in ceea ce priveste chistul nu stiu ce sa va spun pt k nu mi-am mai facut o noua ecografie(cred k asa se num.:D).D-na doctor mi-a spus k nu vrea sa-mi dea alte contraceptive mai puternice avand in vedere k am numai 19 ani! sincer nici eu nu as mai vrea sa iau pt k stiu k pe langa faptul k evita o sarcina dar are si o parte negativa...
am ajuns sa cred k este o problema ereditara pt k si mama pana la prima nastere nu a avut ciclu regula!
in fine...va multumesc mult
0
10-11-2006, ora 00:00
christa
Nu este medic/terapeut
christa
Incearca sa consulti un medic endocrinolog si sa refaci ecografia. Poate te vei lamuri.
0
08-12-2006, ora 00:00
amoricik
Nu este medic/terapeut
amoricik
as vrea sa spun si eu cuiva problema mea cui ma pot adresa?? va rog sa imi raspundeti.-* sa ma indrumati si pe mine

(*modificat de admin)
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Ciclul de două ori pe lună
  •