e posibil sa am himen elastic si sa nu mai fiu virgina?

26-12-2014
beatricestefania
Nu este medic/terapeut
beatricestefania
buna, eu si cu prietenul meu am inceput contactul sexual de cateva ori, si prima data cand am incercat-o m a durut foarte tare si nu mi-a curs deloc sange.Azi am incercat iar sa o facem si nu prea ma durea foarte tare si mi a curs ceva transparent, si nu am simtit deloc placere ci durere(dar mai putina ca prima oara) e posibil sa am himen elastic si sa nu mai fiu virgina?
11 comentarii
0
27-12-2014, ora 23:12
MARTON
Nu este medic/terapeut
MARTON
STEFANIA ce varsta ai dar corect fara TVA?
Tie nu ti-a spus nimeni ca o deflorare este o mare agresiune asupra corpului tau si trebuie sa iei cateva masuri care sa te ajute sa treci mai usor peste cum ar fi:sa faci baie inainte pt a se relaxa muschii, sa foloseasca baiatul prezervativ pt a va transmite boli venerica sau a nu te lkasa insarcinata, sau pt ca un prezervativ este lubrifiat, sa fiti lubrifiati pt ca unele fete sau femei sunt mai uscate altele mai umede, tu sa stai deasupra ca ai controlul si sa stii cand sa continui si cand sa te opresti, sa detii controlul la cat sa intre si cat de incet, sa fiti intr-un loc placut si sa o faceti linistit nu pe fuga ca va prinde mama sau tata, sau sa te gandesti daca raman gravida ma... tata, TU ESTI PREGATITA PT ACEST PAS? si multe altele..
0
28-12-2014, ora 22:06
beatricestefania
Nu este medic/terapeut
beatricestefania
Dragul meu.mama mea stie, da sunt pregatita si am facut si baie inainte si am incercat si cu prezervativ si fara.eu am pus o intrebare.daca nu esti capabil sa raspunzi nu mai comenta si altceva si mersi pentru incercare
0
28-12-2014, ora 22:09
MARTON
Nu este medic/terapeut
MARTON
Daca stiai atat de multe nu mai puneai acea intrebare la care ti-ai raspuns singura.
0
28-12-2014, ora 22:13
beatricestefania
Nu este medic/terapeut
beatricestefania
nu stiu totul.dar stiu cate ceva incat sa pot sa ma descurc.dar am intampinat aceasta problema adica intrebarea pusa de mine si nu cred ca mi am raspuns singura.si inca astept raspunsul, daca ai sti sigur si ai putea sa imi dai un sfat sau sa imi spui ce parere ai ar fii frumos.multumesc
0
28-12-2014, ora 22:23
MARTON
Nu este medic/terapeut
MARTON
Sunt fete care au himenul elastic si dupa contactul sexual himenul revine ca si cum nar fi existat contact, deflorarea creeaza sangerare la unele feta mai mult la altele mai putin, fiecare suntem unicati, se mai poate ca baiatul sa aibe organul sexual subtire sau sa nu il fi introdus suficient ca sa te defloreze.
0
28-12-2014, ora 22:38
beatricestefania
Nu este medic/terapeut
beatricestefania
faza e ca o are groasa, dupa parerea mea a introdus-o destul incat sa ma dezvirgineze.a bagat-o si tare si usor dar nimic.am incercat si cu degetul, aproape toate pozitiile insa nu a curs deloc sange si durerea a existat deci?
0
28-12-2014, ora 22:41
MARTON
Nu este medic/terapeut
MARTON
Inseamna ca esti unica si ai fost deflorata fara sangerare daca vrei mai multe informatii uitate pe net la deflorari sa vezi pe viu.
0
28-12-2014, ora 22:43
beatricestefania
Nu este medic/terapeut
beatricestefania
dar atunci de ce nu simt placere? si am incercat- de vreo 7 ori
0
28-12-2014, ora 22:48
MARTON
Nu este medic/terapeut
MARTON
Ea va veni cu timpul cand te vei obisnui cu actul sexual si nu va mai fi durerea pt ca ea ocupa tot creierul acum si in loc sa secrete substantele placerii se activeaza durerea care te face sa asociezi contactul sexual cu durerea si nu cu placerea.Dar stai linistita o sa treca asai timp corpului sa se obisnuiasca.
0
28-12-2014, ora 22:50
beatricestefania
Nu este medic/terapeut
beatricestefania
multumesc mult
0
28-12-2014, ora 22:52
MARTON
Nu este medic/terapeut
MARTON
Cu placere.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: