e posibil sa fi ramas insarcinata?

17-07-2010
one girl
Nu este medic/terapeut
one girl
am o nelamurire.asa ca nu exista posibilitatea de a fi ramas insarcinata in apa, daca prietenul a ejaculat, insa nu am intretinut relatii sexuale?.va rog sa imi raspundeti.multumesc anticipat
3 comentarii
0
19-07-2010, ora 22:08
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
Nu, nu exista. La oameni. La pesti, exista. Ei se bazeaza pe ejacularea externa ca sa faca pestisori.
0
21-07-2010, ora 14:57
elia86
Nu este medic/terapeut
elia86
Buna ziua, am nevoie de ajutorul dumneavoastra va rog.pe 11 iulie-16iulie am fost pe ciclu. am facut dragoste cu prietenul meu fara prezervativ...el nu a ejacuat ptr k nu a ajuns pana acolo..doar a avut lichid seminal de inceput...va rog spuneti-mi am ramas insarcinat?:(:(:(:( astept raspuns multumesc
0
31-07-2010, ora 15:29
Ada S.
Nu este medic/terapeut
Ada S.
Intrucat si eu astept sa treaca cele 21 de zile de la contact pentru a putea face n test de sarcina, iti pot spune ca este totusi posibil ca numai de la simplul (aparent) lichid seminal sa ramai insarcinata. sansele sunt destul de mici, dar sunt. fa-ti un test, asa vei stii sigur! Mult succes!
Adaugă un comentariu / răspuns

Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  •  

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
    Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.