E urgeeentt va rog!! Nu i vine menstruatia de 2 zile

18-01-2019
Anduţ
Nu este medic/terapeut
Anduţ
Salutare tuturor, pe 27 si 31 decembrie am făcut dragoste cu prietena mea, țin sa mentionez ca protejat..pe 27 am dat 2 numere..am observat ca mi a curs putin lichid pe mâna după care mi am rulat prezervativul cu aceeași mâna..dar țin minte ca m am șters cu șervețel umed apoi si prezervativul ca sa nu fac o prostie..după contacte nu mi a parut sa fie spart era totul acolo...doar ca acum am o problemă..Nu i vine menstruatia de 2 zile deși spune ca are dureri de burta, sânii măriți..gen simptome ale menstruatiei...Dar nu i vine, credeți că poate fi vorba de o sarcină? Va rog sa ma ajutați sunt disperat..
5 comentarii
0
18-01-2019, ora 09:12
Psiholog Niculina Ciuperca
Psihologie, București
Psiholog Niculina Ciuperca
Întârzierea poate avea și alte cauze. Dar pentru mai multă siguranță după circa 2 săptămâni de la contact să verifice cu un test de sarcină, pentru că nu poți fi sigur sută la sută decât după ce verifici.
0
18-01-2019, ora 10:59
Anduţ
Nu este medic/terapeut
Anduţ
Dar din ce am explicat e posibil sa fi făcut o greșeală? Adică luna trecută i a venit pe 15 iar acum are doar dureri, dar vreau sa stiu daca e posibil sa fi făcut o greșeală
0
18-01-2019, ora 13:42
Psiholog Niculina Ciuperca
Psihologie, București
Psiholog Niculina Ciuperca
Îmi ceri practic să ghicesc ce s-a întâmplat acolo.Dacă a rămas ceva pe mână sau pe prezervativ după ce te-ai șters cu șervețel umed, ar trebui să fi avut microscop să verifici, pentru că o greșeală infimă poate să te coste. Să speri că n-au fost greșeli și e o simplă întârziere 2 zile nu înseamnă mare lucru, pot fi întârzieri și până la o săptămână ținând cont că e iarnă și mai se și răcește.
0
20-01-2019, ora 14:33
Anduţ
Nu este medic/terapeut
Anduţ
Dar dacă are aceste simptome, mai e vorba de sarcină?
0
20-01-2019, ora 15:58
Psiholog Niculina Ciuperca
Psihologie, București
Psiholog Niculina Ciuperca
Sunt cazuri când simptomele se întâlnesc totuși și în primele luni de sarcină. De aceea e bine să lase 2-3 săptămâni și să verifice, pentru că și un ginecolog se mai poate păcăli în fază incipientă.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: