Eczematide psoriaziforme, sfat

30-10-2018
sandux
Nu este medic/terapeut
sandux
Am fost diagnosticat cu eczematide psoriaziforme, dr doctor mi-a explicat ca valorile Imunoglobulinei E sunt mai mari decat cele normale si de aceea am acele probleme pe piele, pt. ca aceste IgE-uri produce explozii pe piele aunci cand in corpul meu intra unele substante considerate Straine de catre acesta si ca poate fi de la o plomba, tigari, poate fi orice si ca e greu de depistat.Ce mai sfatuiti?
Alta chestie care mi sa intamplat azi dimineata este ca am luat o lingura de ulei de masline EXTRAVIIRGIN adus din Spania, are 0, 8% aciditate, e original e gros si se solidifica daca sta in frigider, am citit cum ca e un bun aniiinflamator si face bine la piele as aca ca am luat o lingura pe stomacul gol dar imediat, cam dupa 2-3 min am simtit pe piele in zonele bolnave acolo unde am niste microfisuri ale pielii, intepaturi si ca pielea imi devine mai fierbinte in acea zona, sunt confuz, sa fie alergie?sa nu imi faca bine?sau e un semn ca ar face bine dar asta dupa cateva zile?as vrea doar niste pareri pt. ca oricum o sa continui inca 2-3 zile sa vad ce se va intampla.Multumesc si o zi buna tuturor.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.