efecte in cazul interactiunii cu antibioticele

07-12-2006
emerladizzz
Nu este medic/terapeut
emerladizzz
as vrea sa stiu in ce reactii pot s apara daca iei antibiotice si in acelasi timp contraceptive.( eu folosesc desorelle)...ma refer la altele decat faptul ca scade efectul lor in sine. pot aparea anumite umflaturi, infectii, sau alte " chestii" :) externe, la nivelul vaginului?
1 comentarii
0
08-12-2006, ora 00:00
rachel
Nu este medic/terapeut
rachel
In functie de imunitate sau nu pot aparea micoze.In mod normal medicul recomanda antibioticele impreuna cu antimicotice orale sau locale(cand exista predispozitie spre micoze).
Exceptiile nu fac decat sa intareasca regula!
Adaugă un comentariu / răspuns

10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
 
 
 
Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.