Efecte pe termen lung ale pastilei De a doua zi

07-07-2018
Diana Gabriela Ml
Nu este medic/terapeut
Diana Gabriela Ml
Buna. Am 19 ani. Am avut un contact sexual pe data de 31 mai. A doua zi am luat Postinor2. La 6 zile am avut o sangerare, normala din cate am citit. Sangerarea a ținut 15 zile, timp în care am fost la medic, am facut o ecografie, mi s-a spus ca e doar o dereglare si sa astept sa se oprească. Menstruatia ar fi trebuit să vină pe data de 21 iunie, dar nici pana in ziua de astazi nu a venit. Am făcut patru teste de sarcina si toate au ieșit negative. Ce ma sfătuiți să fac in continuare? Precizez ca am un ciclu de 28 de zile, neregulat, aproximativ 6-7 zile.
2 comentarii
0
07-07-2018, ora 15:54
Psiholog Niculina Ciuperca
Psihologie, București
Psiholog Niculina Ciuperca
Mergeți la un control ginecologic, pentru că medicul are posibilitatea să facă mai multe investigații și vă pune un diagnostic sigur.
0
08-07-2018, ora 08:07
Diana Gabriela Ml
Nu este medic/terapeut
Diana Gabriela Ml
Imi puteti spune va rog, ce ar putea fi, am început să mă gândesc la toate prostiile. În capul meu s-au format idei de genul : lipsa menstruatie = infertilitate. Am programat un consult, dar mai durează.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici