efecte secundare??

17-02-2010
brunetik21
Nu este medic/terapeut
brunetik21
Buna ziua!am si eu o problema...am remarcat ca am o umflatura de marimea unui bob de piper in zona dintre vagin si anus si ma jeneaza uneori si nu stiu din ce cauza mi-au aparut.Acum 2 saptamani am fost la un control ginecologic pt k am remarcat ca nivelul secretiei vaginalea era mai crescut decat deobicei..in conditii normale iar dr ginecolog m-a diagosticat cu colpita si drept tratament mi-a prescris leukarrest si ovule cervugid.Acum mai am de luat un singur ovul si am remarcat umflatura respectiva de care v-am zis mai sus..este posibil sa fie vreun efect advers al ovulelor sau ceva din cauza lor..?
precizez ca nu am avut contact sexual cu prietenul meu in tot acest timp cat am luat ovule.
Va rog mult sa imi raspundeti!
Multumesc!
4 comentarii
0
17-02-2010, ora 23:44
brunetik21
Nu este medic/terapeut
brunetik21
ma scuzati..nu intre vagin si anus ci in interiorul vaginului.am scris mult prea repede si nici nu mi-am dat seama..sunt fff speriata..
0
24-05-2010, ora 00:08
me22
Nu este medic/terapeut
me22
hei brunetik..ai aflat despre ce este vorba?? eu am aceeasi problema, am descoperit umflatura asta de doua zile si sunt foarte speriata si eu! trebuie sa programez un control dar pana atunci nu pot sta linistita..imi fac tot felul de ganduri..heeelp
0
24-05-2010, ora 13:01
brunetik21
Nu este medic/terapeut
brunetik21
buna me...ink nu am aflat ce am astept sa imi treaca menstruatia pentru a ma duce la un control...din pacate am observat k la mine s-a km marit umflatura aceea dar nu ma mai jeneaza deloc...la inceput am avut unele senzatii de disconfort dar acum nu mai am nimic.Cat de curand ma voi duce la doctor sa scap de toate indoielile pe care le am in cap...iti recomad si tie acelasi lucru, eu am tot sperat sa fie vreo alergie de la ovule si k va trece cu timpul..dar nu s-a intamplat asta.Bafta la control si sa imi spui si mie rezulatatul...and..no stress ;)
0
25-05-2010, ora 16:48
me22
Nu este medic/terapeut
me22
Hey again..la mine umflatura este chiar in vagin si se simte in exterior in zona anala. Nu ma deranjeaza, nu am dureri sau altceva dar stiu ca nu e normal sa fie asa si asta ma preocupa. Astept sa merg la medic, sunt putin stresata..altfel nu se poate:(..Bafta si tie, ne auzim
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: