efectele adverse ale anticonceptionalelor

20-01-2013
mary_7621
Nu este medic/terapeut
mary_7621
am fost la un control ginecologic si mi sa administrat miligest pentru reglarea menstruatiei, nu am putut sa ramin insarcinata nici acum din cauza menstruatiei,.e prima luna care le iau si am o tensiune mamara, vreau sa stiu daca este de la pastile.va multumesc.
4 comentarii
0
21-01-2013, ora 06:16
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Da. e de la pilule.
0
21-01-2013, ora 16:36
mary_7621
Nu este medic/terapeut
mary_7621
va multumesc mult doamna doctor. si inca o intrebare daca se poate, , , tot de la pilule poate fi senzatia de voma?, si astazi am observat o scurgere rozalie, nu stiu ce poate fi?este prima data care iau acest anticonceptional, , miligest, , vas ruga daca ati putea sa ami raspundeti.din suflet ami doresc sa mi se regleze si mie mensruatia, , ne dorim un bebe, ,
0
21-01-2013, ora 20:59
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Da, sunt efecte secundare ale contraceptivului, nu sunt semne de boala.sunt mai frecvente in primele 3 luni, apoi dispar...
0
22-01-2013, ora 16:58
mary_7621
Nu este medic/terapeut
mary_7621
va multumesc din suflet pentru raspuns, va doresc multa sanatate
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Caracteristici ale ciclului menstrual ce ridică semne de întrebare
  • Când menstruația e considerată anormală și ar trebui să te adresezi medicului
  • Ciclul de două ori pe lună
  • Semne și simptome care necesită un consult ginecologic
  •