Ejaculare precoce

26-02-2007
jony38
Nu este medic/terapeut
jony38
Am 40 de ani, sunt casatorit, un copil.De mai multi ani sufar de ejaculare precoce.Inainte nu a fost asa, era tot in regula.As vrea sa stiu daca la Galati exista cabinet medical pentru aceste probleme.Inclin sa cred ca mai degraba problema mea este de natura organica decat de natura pshiologica.Ce sfaturi imi dati ?.Multumesc anticipat.
1 comentarii
0
26-02-2007, ora 00:00
oana maria popescu
Identitate neconfirmată
oana maria popescu
Daca presupuneti ca problema dvs. este mai degraba de natura organica este bineinteles nevoie de investigatii pentru afectiunile care ar putea influenta viata sexuala: diabet zaharat, hipertensiune arteriala, etc. Analizele de laborator pot fi un prim pas, iar un cabinet de urologie v-ar putea ajuta. Medicatia poate de aemenea influenta calitatea vietii sexuale. Desi ejacularea precoce nu este de multe ori legata de afectiuni organice este preferabil, mai ales in cazul in care dvs. aveti suspiciuni ca asa ar fi, sa apelati la medicul de familie care va poate face o trimitere catre un cabinet de specialitate. dr. Oana Maria Popescu
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: