ejaculare precoce sau ce este?

30-01-2007
deadea
Nu este medic/terapeut
deadea
de 2 luni am o relatie foarte frumoasa din toate punctele de vedere, mai putin in ceea ce priveste sexul. desi ne iubim mult si ne potrivim.Prietenul meu are32 de ai eu 28 eu am mai avut o singura rel sex de 8 ani el a mai avut multe relatii.problema ce ne macina este ca el are erectie dar redusa si actul sexual dureaza foarte putin, ejaculand repede.Am discutat dar nu am ajuns la o concluzie, si nu intelegem ce se intampla el sustine ca nu a mai avut asa ceva pana la mine.Am dori un sfat sau un diagnostic medical, pt ca altfel cred ca relatia se va destrama desi ne dorim unul pe altul.Multumesc anticipat!
6 comentarii
0
02-02-2007, ora 00:00
dr-soare
Nu este medic/terapeut
dr-soare
Stimata domnisoara, se intampla multor barbati sa prezinte deficiente sexuale tocmai cand interesul pentru o anumita femeie este mai mare decat de obicei.
Vreau sa spun ca un barbat cu cat doreste mai mult sa satisfaca sexual o femeie cu atat are sanse mai mari sa nu reuseasca.Mai rau este ca dupa un astfel de esec exista riscul sa se inhibe sexual atat de mult incat situatia sa se inrautateasca si mai mult.
Sigur ca pot exista si alte cauze de natura organica (inflamatii, infectii) anumite dereglari hormonale, insa aceste aspecte nu pot fi identificate si remediate decat in urma unui consult si tratament la cabinetul medical.
Cu stima, Doctor Soare
-
0
11-08-2017, ora 05:34
Dezamagit
Nu este medic/terapeut
Dezamagit
Bună dimineața cine mar putea ajuta dacă îl rog frumos am probleme mari când fac dragoste cu oricare fata dacă e piele pe piele nu mi se trezește de foarte multe ori dar de terminat ma termin ma scuzați dacă vb mai porcos da sunt maghiar și îmi găsesc cuvintele mai greu... Iarăși dacă fata îmbrăcată și ma tzuc cu ea și ajunge doar sa pună mana 2-3 secunde se trezește gata de acțiune ce pot sa fac am ceva boala sau ce poate fii???? Va rog tare frumos un sfat ceva... Mulțumesc dinainte.
0
30-11-2017, ora 18:01
Petru.Rotariu@Gmail.com
Nu este medic/terapeut
Petru.Rotariu@Gmail.com
Da un barbat cu cat doreste o femela foarte atractiva moare mare repede (ejaculeaza mai repede).

Barbatul trebuie sa-si faca lectiile de barbat.
Poate avea o ejaculare inainte de actul propriu zis inainte cu o zi, sau ore.
Poate folosi creama cu lidocaina.
Poate citi carti de yoga cum sa controleze sabia si a asa mai departe.

Si mai sunt si alte metode, spune-i sa le caute.
0
13-12-2017, ora 16:35
Dr. Rares Ignat
Psihologie, Bucuresti
Dr. Rares Ignat
Turmeric, 'principala lectie ce o are de facut' e sa consulte un medic sexolog si un psihosexolog.
Rezolvarea implica atat un tratament medicamentos, cat si psihoterapia sexuala.

Dr Rares Ignat
Terapeut de cuplu - Psihosexolog
0
09-01-2018, ora 02:36
GanciuF
Nu este medic/terapeut
GanciuF
Salut! am si eu o nelamurire, daca ejaculej in iubira mea de mai multe ori intr-un act sexual. adica 3 numere unu dupa altul.se poate intampla ceva inafara faptului ca tamane gravida?
0
12-01-2018, ora 11:19
Argent
Nu este medic/terapeut
Argent
Inafara de a rămâne gravida exista sanse mari sa faca si tripleti.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: