embolizare fibrom uterin

30-07-2010
veres
Nu este medic/terapeut
veres
am nevoie de un sfat :am fost diagnosticata cu un nodul fibromatos de marime 47/43mm nu am singerari abundente in schimb am dureri lombare as dori sa stiu daca ati facut careva embolizare cu doctoru rares nechifor si daca ati fost multumite.la clinica unde doctoru lucreaza este scump am inteles ca el face si la SPITALUL UNIVERSITAR.Daca ati facut embolizare in ce consta este dureroasa ati scapat de fibrom.Va multumesc
3 comentarii
0
09-08-2010, ora 14:15
vio27
Nu este medic/terapeut
vio27
si eu am un fibrom subseros nu ma deranjeaza deloc. dr. meu mi-a recomandat sa il las in pace si sa-i urmaresc evolutia. am mai auzit de dl dr Nechifor la alte doamne pe forum si cica este ff bun.
iar costurile sunt mai mici daca te duci cu adeverinta de la serviciu ca platesti asigurarile si cu trimitere de la medicul de familie. embolizarea este o substanta (microparticule) care se introduce printr-un cateter in mana. am mai auzit ca nu este disponibila tot timpul in spital si daca vrei sa o cumperi costa in jur de 1000 ron. asteptam vesti (bune)
0
06-09-2010, ora 23:56
dasian0ss
Nu este medic/terapeut
dasian0ss
Cat costa o operatie de embolizare a fibromului uterin ? va rog mult daca stiti.

va multumesc :*
0
16-09-2013, ora 12:34
adinaj88
Nu este medic/terapeut
adinaj88
Embolizarea fibromului uterin la doctorul Nechifor costa 5000 RON, asta e singura plata care se face, pe langa cazarea de o zi, care e cateva sute de lei. De cativa ani domnul doctor lucreaza numai la Ponderas (fostul Delta) asa ca il gasiti acolo.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.