Endocrinologie

13-09-2017
alexandrairina
Nu este medic/terapeut
alexandrairina
Buna ziua!
Am vârstă de 20 de ani și am hipotiroidism de 6 ani. Am că tratament Eutirox. În acești 6 ani au apărut foarte multe probleme: chisturi ovariene, nodul la sanul stâng și chist la sânul drept, acnee și dureri de cap.De curând am făcut o ecografie pelviana și mi s-a spus faptul că îmi apar chisturi la ovulație și se elimina la menstruație ( prezente dureri foarte puternice și sângerări abundente). Am fost la medicul endocrinolog și mi-a dat mai multe investigații de făcut. TSH se încadrează în valori normale, progesteronul are valoare 18.71, mă incadrez in faza luteala, iar scor Roma are valoarea 9.00. Pe langa aceste analize am făcut și un examen ultrasonografic mamar(mi s-au găsit mai multi noduli și chisturi) și șaua turceasca cu rezultat : planșeu contur dublu.
Îmi cer scuze daca m-am exprimat greșit, incerc sa fiu cat mai clara și aș dori sa aflu și alte păreri, daca a mai întâmpinat cineva aceste probleme și dacă ar trebui să îmi fac griji cu privire la rezultatul radiografiei de sa turceasca..
Va mulțumesc !
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.