Endometrioza -Tratament
Buna ziua ! Am 17 ani si am fost diagnosticata cu endometrioza in stagiul 3-4. Iau tratament cu anticonceptionale Vissane de o luna iar in prima luna, durerile s-au diminuat remarcabil, menstruatia a avut un flux mic insa, dupa menstruatie ( care a durat mai mult deno saptamana ) tot elimin menstruatie maronie... Am citit pe internet cum ca anticonceptionalele dau acest efect plus ca, sunt sigura ca hormonii mei sunt dati peste cap insa, am inceput sa am iarasi dureri. Ce credeti ?
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns
Alte subiecte care v-ar putea interesa:
- 14endometrioza
- 5jeanine si ciclu foarte putin si maro
- 5menstruatie peste sarcina
- 2Endometrioza de gradul 4 si bebe
- 3ENDOMETRIOZA - contraindicat statiune balneoclimaterica 1 mai?
- 1Dupa Menstruatie
- 2mai pot avea copii cu aceste rezultate? :(
- 0Intrebare endometrioza
- 1Chist ovarian?
- 0Menstruație ?
- 1Menstruatie maronie...vreau sa stiu daca se poate sa fiu gravida..
- 0Menstruație maro
- 0Intrebare - menstruatie cu cheaguri maronii
- 1Anticonceptionale Belusha, scurgeri maroni
- 1Endometrioza se vindeca cu contraceptive?
- 0Menstruatie maronie
- 2Ajutați ma - 3 zile de scurgeri maronii. Este posibil sa fiu însărcinată?
- 2Mestruatie in cantitate mica
- 0Menstruație maro
- 0Sunt însărcinată?
Mai multe informații despre: Endometrioza menstruatia maronie
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: