epididimita cronica

21-04-2011
maryus09
Nu este medic/terapeut
maryus09
Buna ziua!
Numele meu este Marius si am 28 de ani.Problema mea este o durere undeva in spatele testicolelor care dureaza de cativa ani si care de curand a fost diagnosticata ca fiind epididimita cronica.Probabil va intrebati dece abia dupa cativa ani s-a pus acest diagnostic, ei bine pentru ca atunci cand a aparut aceasta durere m-am prezentat la un medic urolog(spitalul panduri) care, in urma unui consult banal cu mana mi-a spus ca am varicocel stang si ca trebuie operat.M-am operat crezand ca o sa scap si de durere deoarece aparusera in acelas timp dar fara rezultat, in sensul ca durerea a ramas iar vena(varicocelul) s-a retras.Am revenit la dl doctor, i-am spus din nou de problema si mi-a dat un tratament movalis si inca ceva(nu mai retin)Trebuie sa mentionez ca la mine se intampla ca atunci cand ma excitam de multe ori in loc sa am erectie puternica aceasta scadea dar in schimb ma apucau niste dureri de testicole de imi venea sa urlu (ca si cum m-as fi excitat vreo ora fara sa ejaculez) iar la ejaculare ma urcam pe pereti de durere.De atunci am tot urmat tratamente prescrise de mai multi medici dar care ma tratau de erectie slaba nu de boala mea dandu-mi medicamente pentru anxietate de ajunsesem sa cred ca am probleme cu sistemul nervos.Mi s-e tot spunea ca sa nu stau stresat cand fac sex ca de asta ma dor testicolele si mi-a scazut erectia.Am luat-o de buna si aproape ca ma obijnuisem cu ideea ca poate sunt eu mai stresat, pana acum cateva saptamani cand m-am hotarat sa merg la o clinica particulara pentru a cere eu investigatii mai amanuntite.Asa am ajuns sa ma aleg cu un diagnostic acut din cauza, unor medici care de lene sa faca niste analize au preferat sa dea tratament dupa ureche.Acum urmez un tratament cu supozitoare si piafen dar cred ca degeaba.
V-as ruga daca se poate cateva sfaturi, referitoare la tratament, deoarece am o mare dezamagire de ceea ce am tot vazut pe forumuri, si anume ca epididimita se trateaza foarte greu mai ales in stare cronica stare cronica.Ce sanse de reusita am?
Multumesc.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.