epilatul si bubitele rosii
ma epilez cu ceara de 2 ani si am o problema, dupa vreo 2 saptamani dupa epilare, cand incepe sa-mi creasca firul de par, m-i se formeaza niste bubite rosi pe picioare si mai ales axial, care se fac mari si dor rau pana iese firul de par.vara este foarte greu pt ca transpir mai mult si ustura rau
am incercat cu bepanten pt copii dar nu prea si-a facut efectul
am incercat cu bepanten pt copii dar nu prea si-a facut efectul
2 comentarii
sunăa hidrosadenită. poate ar trebui să schimbi metoda de epilare
ti se infunda porii.nici nu ar trebui s te epilezi subrat cu ceara pt ca pielea este foarte sensibila in aceasta zona.
Un medic dermatolog ar trebui sa te vada.(s-ar putea sa ai hidrosadenita).si trebuie sa schimbi metoda de epilare neaparat.
Un medic dermatolog ar trebui sa te vada.(s-ar putea sa ai hidrosadenita).si trebuie sa schimbi metoda de epilare neaparat.
Alte subiecte care v-ar putea interesa:
- 1Mancarime si blande pe spate
- 6mancarimi ale pielii
- 3Pete - Bube rosii uscate pe piele de o luna
- 2mi-au aparut de 2 zile pe spate, in zona lombara, un grup de bubite rosii, usor umflate
- 23fire de par pe sub piele
- 4bubita care se extinde
- 4dupa epliarea mustatii si barbii imi apar fire de par
- 3bube cu puroi
- 5eczema rosiatica si bubite ca urzicaturile
- 3bubite rosii pe tot corpul
- 1urticarie!!???!lambrii!!???
- 3Bubite gen cosulete pe picioare
- 4Bubiţe şi coşuri pe spate
- 2Bubiţe roşii-maronii pe umăr şi piept
- 5Bubite pe piele inexplicabile...
- 1bubite ce seamana cu ciupituri de tantar
- 1Bubite roșii pe burtică - sugar 2 luni! S.O.S.
- 1Bube pe piele
- 0Bubițe corp +poze
- 1Bubițe mici pe mâini și piele uscata
Mai multe informații despre: Epilarea bubite pe piele
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: