erectie slaba | Forumul Medical ROmedic

erectie slaba

04-11-2006
mark_b
Nu este medic/terapeut
mark_b
Am o nelamurire, de ceva vreme la urinare am unele usturimi, mai exact dupa ce termin de urinat(aceste usturimi nu apar intodeauna).Nu simt nevoia de a urina des, dar uneori desi am urinat simt aceiasi nevoie imediat(asta foarte rar).Ceia ce mi se intampla mai des este aparitia unei dureri, usturimi cand incerc sa am o erectie...mai apare o oarecare jena, disconfort la sezut(durerea apre in zona dintre scrot si anus).As vrea sa va intreb pe dumneavoastra daca toate acestea imi pot afecta erectia, care nu mai este ca si inainte(nu mai am erectie dimineata, si am foarte rar o erectie nomala).Am 19 ani, si nu stiu ce ar trebui sa fac..v-as fi recunoscator dak m-ati potea lamuri si indruma ce ar trebui sa fac pt rezolvarea acestor probleme.Din ce am mai citit pe internet ar putea fi vorba de prostata sau prostatita?... va rog s ma lamuriti cu aceste probleme si sa-mi spuneti cat de grav este.VA MULTUMESC ANTICIPAT!!
1 comentarii
0
02-02-2007, ora 00:00
dr-soare
Nu este medic/terapeut
dr-soare
Va recomand urmatoarele analize:
- sumar de urina
- urocultura +antibiograma
- Spermocultura+antibiograma
- Anticorpi anti Chlamidia Trachomatis in cazul cand ati inceput viata sexuala
Se pare ca este o Cistita complicata cu uretro-prostatita
Recomandari: fara spalat cu apa rece in zona genitala si anala, purtat incaltaminte adecvata anotimpului rece si bineinteles purtarea indispensabililor pe sub pantaloni.
Cat mai repede aceste analize, dupa care va astept la consult.
Doctor Soare
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Pierderea erecÈ›iei - cauze, remedii, tratament È™i sfaturi utile
  •