erectie slaba

16-01-2007
mark_b
Nu este medic/terapeut
mark_b
buna ziuia
problema sta in felul urmator, cam de un an si ceva nu pot sa mai am o erectie normala, este mult mai slaba.Pe langa asta cand termin de urinat uneori am usturimi in zona dintre anus si scrot.Am fost la doctor la control si mi-a spus ca din cauza acumularii de lichid prostatic nu pot sa mai am o erectie normal...este posibil???...si mi-a recomandat levitra. In cazul usturimilor de dupa urinat mi-a dat CIPROLEN pastile...pe care le-am luat insa usturimile nu au disparut complet...dar e mai bine parca. Vreau sa va intreb daca e posibil sa fie vreo legatura intre aceste probleme???... caci de cand am luat Ciprolen erectia este mai buna ca inainte dar totusi nu e ok, nu pot sa o mentin constanta.E posibil ca aceasta inbunatatire sa fie doar in plan psihologic doar pentru ca am fost la doctor??. O alta problema este excitatia, libidoul sau apetitul sexual...(nu stiu exact) care e scazut.poate sa fie o cauza masturbarea???...Va rog mult sa ma lamuriti cu aceste dileme ca nu mai inteleg nimic.
Multumesc anticipat!
P.S varsta 19 ani..daca conteaza
10 comentarii
0
21-01-2007, ora 00:00
dr-soare
Nu este medic/terapeut
dr-soare
Va rog sa faceti cat se poate de repede urmatoarele analize: Urocultura+antibiograma ; spermocultura+antibiograma, iar din sange Anticorpi anti Chlamidya IgG si IgM.
Cu siguranta ca instabilitate erectiei se datoreaza inectiei asociate cu inflamatia uretrei si prostatei. Diagnosticul este de uretro-prostatita care netratata la timp si corect poate cauza probleme de erectie ireversibile.
Singur acel antibiotic nu poate rezolva problema daca nu se cunoaste cu exactitate factorul declansator, iar folofirea medicamentului Levitra la varsta dv nu cred ca este foarte indicat. Va astept la consultatie.
Cu stima Dr Soare
0
18-02-2009, ora 23:37
flavius_best21
Nu este medic/terapeut
flavius_best21
BUNA ZIUA, AM SI.YO O PROBLEMA DE VRUN AN SI CEVA..NU MAI AM O ERECTIE NORMALA, NUST CE SE INTAMPLA CU MINE, TRE SA IMI FAC ANALIZE...MA MASTURBEZ IN FIECARE ZI DE VRUN AN SI CEVA...LA FEL SUNT SI FAN FILME PORNO..VA ROG AJUTATI.MA SI PE MINE...ESTE POSIBIL DIN CAUZA FILMELOR PORNO SI A MASTURBARII SA SE INTAMPLE ASA..SUNT FUMATOR...AM 21 DE ANI VA ROG AJUTATI.MA..
0
19-02-2009, ora 08:04
jenichiriac
Identitate neconfirmată
jenichiriac
Draga Flavius,

Defineste te rog "nu mai am o erectie normala".
0
19-02-2009, ora 14:56
flavius_best21
Nu este medic/terapeut
flavius_best21
erectie normala "penisul imi este la 60% din potentialul sau"imi "moare" in timpul actuli sexual...
penisul nu imi mai este la fel de incordat...e posibil sa fie vb de vro infectie.?de vro boala cu transmisie sexuala.???va rog ajutati.ma..
0
19-02-2009, ora 15:42
ruben
Nu este medic/terapeut
ruben
Buna ziua. va rog frumos sa ma ajutati cu niste sfaturi...aproape ca sunt disperat, , am 22 de ani si mi-am inceput viata sexuala acum 4 luni(cu prietena mea actuala).totul a fost bine pana acum
vreo 2 sapt cand am inceput sa am probleme cu erectie din cauza emotiilor...cand vine vorba sa fac sex cu prietena mea pur si simplu transpir din cauza emotiilor si nu am erectie deloc sau atunci cand am erectie, dispare imediat cum suntem goi pusca si gata de actiune. de felul meu sunt foarte timid si emotiv dar la inceput nu am avut probleme de genul asta.ce e de facut? da-ti-mi cateva sfaturi va rog frumos.
0
04-03-2009, ora 20:41
ionutionut
Nu este medic/terapeut
ionutionut
Salut am 23 ani 188 inaltime am practicat sporturi deci corp atletic, stresat si nu avand in vedere ca acum am facut pauza si merg doar la facultate, gandesc pozitiv, am avut multe foarte multe experiente sexuale, penis dimensiuni normale 16-17cm etc / problema mea e urmatoare: de ceva timp adica 3luni am probleme cu erectia adica 'face figuri' ba e tare ba e slaba iar daca schimbam pozitia..la fel :l
Eu ca om descurcaret ce vreau sa fiu am cautat pe net si am citit si documentat iar apoi tinand cont ca mm reapucat de sala fitness am fost la o farmacie naturista undeva in romana si am luat urmatoarele medicamente/pastile naturiste care am considerat eu ca ar ajuta si pt erectie si pt faptul ca merg la sala deci -efort sustinut: Spirulina capsule / Branca Ursului / Napraznic / Ginco Biloba / Vitamina E / Maca -ginger vigour - maca gember kracht / Hyper -Pot /// pe toate scrie ca intr-un fel sau altul ar fi pt imbunatatirea functiilor sexuale efort etc.. intrebarea e: e vrO problema daca le iau pe toate in acelasi timp? au reactii adverse? de exm Vitamina E ci ginko biloba? sau? exagerez cu atatea?
Sunt sanse sa ma ajute?

Multumesc mult pt ocazia de a ma putea exprima si un raspuns ar fi necesar :) cat mai rapid in cazul in care au reactii adverse intre ele si risc sa patesc ceva! :)) multumesc multumesc
0
30-03-2009, ora 13:59
frumusik
Nu este medic/terapeut
frumusik
buna!!prietenul meu are o problema cu erectia totul este bine la inceput si dupa...moare...!!nu i s-a intamplat pana acum cu nici o fata inaintea mea.cam ce ar putea fii.???ast rasp
0
12-06-2009, ora 01:47
ketny bby
Nu este medic/terapeut
ketny bby
bai am 16 ani...amator filme xxx...~16 cm...dupa o masturbare am obs ca se micsoreaza si ca nu pot sa-l mai"scol". a2a zi am incercat sa-l ridic da' debea dupa 3-5min. l-am dus cam pe la 80% din capacitate, inainte nu-mi lua decat 10sec sa se faca barna, de la ce sa fie-sunt cam stresat in ultimul timp, nu prea pot sa ma concentrez, simpt oboseala mare-ora de culcare 2-4noaptea, boli severe avute-nu prea. doar anu trecut am avut cam 95 glicemie, dar dupa un timp sa micsorat si pot sa spun ca sunt cam emotiv in ultimu timp...deci cum sa mi se intample asa ceva, cum?X( imi vine sa-mi rup paru din cap si sa ma dau cu el de pereti X(X(X(X :(((((((((...si nu pot sa ma duc la maicamea si sa i spun:"mama, nu mi se mai scoala calumea, ja la doctor sa ne dea doftorii X(X( X(X(X(X, nush da cred ca e pe baza de stres cred...ca in ziua in care a cam adormit asta mic ma gandeam cam cum ar fi sa nu ti se mai scoale..si incepuse sa mi se fixeze idea asta in cap X(X(X(..cine m-o fi pus sa ma am idei dasteaX(X(X(X(...simpt ca innebunesc X(X(X
0
06-12-2010, ora 18:58
mihai121
Nu este medic/terapeut
mihai121
salut ! de ceva timp preputul este iritat si sensibil la atingere, iar dupa ce urinez am usturimi pe canal in zona preputului, dupa ce am contact sexual si ma spal penisul devine lipicios la atingere, am fost la dermatolog si am primit tratament: tinidazol ciprinol biotics si nimic nici o ameliorare. de ceva vreme am si mancarimi in zona anala care daca ma scarpin se transorma in usturimi, erectia este salba. la primul contact este cat de cat bine, dar daca incerc dupa putin timp sa mai am unul de cele mai multe ori nu mai reusesc.ma enervez foarte repede si imi simt ca nu pot sa ma concentrez si am si pierderi scurte de memorie. e posibil sa fie vb de vro infectie si toate sa mi se traga de la ea?de vreo boala cu transmitere sexuala.?va rog ajutati-ma..
0
10-12-2010, ora 21:42
dragand
Nu este medic/terapeut
dragand
buna am si eu o problema. am 31 de ani am destul de multe ex sexuale cu diferite fete dar???? am un penis destul de mic zic eu undeva la 15 cm unele dintre partenerele mele de sex am vazut ca nu le place ca ii mica am citit dupa ele. Asa intrebarea mea este acele pastile care face reclama sint bune de ceva adica pastilele care maresc penisul sau poate ca sint doar una sau doua feluri de pastile mi le puteti spune care sint si daca au efecte in urma luari lor adica ataca ceva sau sint ok?
Sau o operetie de marirea penisului?
dati mi un ras va multumesc pa.
Adaugă un comentariu / răspuns

Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
 
 
 
Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.