Erecție slaba si deloc dimineata | Forumul Medical ROmedic

Erecție slaba si deloc dimineata

23-04-2020
GeorgeM2
Nu este medic/terapeut
GeorgeM2
Deci..de ceva timp se întâmplă chestia ca dimineață ori sa nu am erecție deloc ori slabă și uneori sa fie foarte tare...ca idee am 18 ani, aproape 19, fac sport(sala) și nu fumez, nu consum alcool sau droguri.
Sincer nu cred că am o problema cu testosteronul pentru că am muschi și barba+ mai iau și Tribulus care cică ajuta dar pe mine nu prea, însă 1 an și 3 luni numai am făcut sala pentru că am avut niste probleme și în prima perioadă a anului trecut am avut și depresie și anxietate, mai am și o problema la inima(nu mi închide exact la timp nu știu ce valva)dar nu-i o problema mare pt ca m-i s-a zis că pot continua sa fac sport plus de asta mai am și glicemia mai mica decât normala, am și exagerat cu masturbarea într-o perioada, nici prietena n am avut vreodată, sa fie doar psihic??
3 comentarii
1
23-04-2020, ora 18:24
Psiholog Pescaru Valentin
Psihologie, Bucuresti
Psiholog Pescaru Valentin
Buna seara

Erectia de dimineata nu este obligatorie. Ea poate aparea sau nu, poate aparea in timpul somnului fara sa fii constient de ea etc.
In abordarea unei astfel de situatii se utilizeaza doua cai:
- analize specifice
a) hormonale (care sa includa toti hormonii, nu doar testosteronul)
b) vitamine si minerale (TOATE, adica inclusiv D)
c) starea generala de sanatate: sange, organe etc.
- evaluare psiho-sexologica - care determina daca este vorba de o cauza psiho-emotionala
Sunt mai multe de discutat (masturbarea, problemele de santate, ce "indicator" reprezinta pentru tine aceasta erectie de dimineata, etc.), de aceea este nevoie de o abordare complexa.
0
23-04-2020, ora 21:33
GeorgeM2
Nu este medic/terapeut
GeorgeM2
Bună seara, acum o lună și jumătate mi a fost luat sânge și totul a ieșit ok, singura chestie care am avut-o mereu a fost o deficienta de fier dar va rog daca puteți să îmi recomandați sau un doctor sa mi recomande pe baza ce am spus că am mai sus o pastila, ceva pentru viitor...?
0
24-04-2020, ora 15:22
Dr. Mătușa Ion-Cătălin
Psihiatrie, Sibiu
Dr. Mătușa Ion-Cătălin
Buna ziua mergeți să faceți un consult urologic daca totul este ok apelați la un psiholog cu competenta in sexologie!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: