Eruptii pe piele in urma Chimioterapiei

26-08-2011
Deanima
Nu este medic/terapeut
Deanima
Mama are cancer de san si se afla la a sasea sedinta de chimioterapie, care i-a fost administrata saptamana trecuta. I-au aparut niste eruptii pe fata, care dau o senzatie de arsura, o fi ceva alergie? Ce ar fi de recomandat in acesta situatie?
2 comentarii
0
27-08-2011, ora 01:00
ioanapana
Nu este medic/terapeut
ioanapana
Buna ! Eu te indrum sa discuti cu medicul ce o trateaza pe mama ta.Este posibil sa fie alergie la o substanta.Mi e intotdeuna imi dadea un antialergic si in caz de aparitia unei alergii imediat se i au masurile urgente de specialistii in medicina.Deci, cere ajutor exact la cine o trateaza ! Sanatate maxima si ocrotirea lui Dumnezeu.
0
27-08-2011, ora 03:37
Deanima
Nu este medic/terapeut
Deanima
Problema este ca medicul care o trateaza este plecata din tara, la ultima sedinta de terapie a fost doar o rezidenta.Acum i-am dat claritina sa vedem daca o ajuta.Multumesc oricum de sugestie.
Adaugă un comentariu / răspuns

22-02-2021, ora 09:30
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medic Chat
Întreabă un Dermatolog online
Rapid    Confidențial    Anonim
Cu Medic Chat ai peste 200 doctori din 38 specialități medicale.
Întreabă un doctor acum!   >
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Sistem pentru monitorizarea durerii în cazul pacienților oncologici
  • O nouă combinație de medicamente pentru cancerul pulmonar
  • Cercetătorii regândesc chimioterapia clasică pentru a depăși rezistența la tratament în cancer
  • Modalitate alternativă de livrare a medicamentelor pentru chimioterapie, cu eficiență dovedită în studiile de laborator
  •  
     
     
    Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
    Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.