Este insarcinata?

24-04-2009
aneco
Nu este medic/terapeut
aneco
ieri am dorit sa intretin raporturi sexuale cu prietena mea da aceasta a refuzat cand a simtit catusi de putin penisu la vagin. a intrat foarte putin cam juma de unghie sau cat unghia nu am ejaculat deloc. fata este racila la ovare.de azinoapte a inceput sa aiva dureri mar la ovare.sa faca febra sa o doara capu sa aiva greturi.. eii ii este frica sa fi ramas insarcinata ceeea ce eu nu prea cred.nuj cum sa explic aceasta dilema.ma puteti ajuta cu un raspuns? multumesc de anticipare.
11 comentarii
0
25-04-2009, ora 00:13
Teodora M.
Nu este medic/terapeut
Teodora M.
Scuza-ma daca-s rea acu...da ce varsta aveti maica??? Cum sa aiba contact sexual azi (chiar si complet) si a doua zi sa aiba simptome de sarcina? Daca e gravida va avea simptome mai tarziu un pic, nu asa de curand. E posibil sa aiba vreo raceala, infectie, sa mearga la medic, nu sa stea asa...Numai Bine!
0
25-04-2009, ora 13:06
aneco
Nu este medic/terapeut
aneco
dar se poate sa ramana insarcinata de la lichidul preejaculator ? si daca e ce se poate fae ca sarcina sa fie oprita sa nu avanseze prea tare. eu ziceam ca peste 2 saptamani sa faca un testa de sarcina si daca iese negativ este bn daca pozitiv nuj ce sa fac.ajutatima plizzzzz. sunt foarte speriat si ea e la fel de speriata.fata are 17 ani si zic cai cam tanara sa fie mama. va implor ajutatima cu niste sfaturi si indrumari
0
25-04-2009, ora 13:23
Teodora M.
Nu este medic/terapeut
Teodora M.
Nu vreau sa crezi ca te expediez, dar singura si cea mai buna cale sa va linistiti este sa mearga la un ginecolog. II face un control de rutina si va sti daca este insarcinata, durerile si ce mai simte de la ce sunt. Altfel, o sa va agitati si stresati in continuare, cu toata bunavointa, de la distanta, nimeni nu va poate ajuta in aceasta problema.
0
25-04-2009, ora 13:29
aneco
Nu este medic/terapeut
aneco
ea cam este racita la ovare. dar acum nu o mai doare nimik. dar imi fac griji totusi.. sunt sanse sa ramana insarcinata de la acest lichid? nu iam introdus penisu decat ft putin.cred ca juma de unghie cam atat.. asta e maximul. se poate sa ramana de la atata insarcinata?
0
25-04-2009, ora 15:44
Teodora M.
Nu este medic/terapeut
Teodora M.
E putin probabil, dar nu imposibil, in anumite conditii spermatozoizii (care se pot afla pe capul penisului, chiar inainte de ejacularea propriu-zisa) pot migra in sus spre uter...Mergi cu ea la medic, e normal pentru o femeie care si-a inceput viata sexuala, incurajeaz-o, fii alaturi de ea, chiar daca nu e vorba de sarcina! Nu trebuie sa aiba ceva ca macar o data pe an sa mearga la un control de rutina, cred ca esti de acord cu mine.
0
25-04-2009, ora 16:32
aneco
Nu este medic/terapeut
aneco
prietena mea se uita cu oglinda sa vada daca mai este virgina si acum are gaura deschisa acolo intre picioare si cand face treaba mica iese ceva alb.. ea e racita la ovare. cam ce poate fi? va rog astept raspuns
0
25-04-2009, ora 17:23
Teodora M.
Nu este medic/terapeut
Teodora M.
Daca ati facut-o o data, nu mai e virgina, chiar daca nu a avut sangerari sau himenul nu e deteriorat de tot. Scurgerea poate fi de la orice.Aneco, tb sa vorbeasca cu un ginecolog, sa-i spuna lui daca a avut raporturi sexuale sau nu si sa-i spuna tot ce mi-ai spus si mie aici, oricine face asa, ca sa fie linistit.
0
25-04-2009, ora 17:30
aneco
Nu este medic/terapeut
aneco
pai asta e problema ca nu am facot tocmai sex. abia am atinso la intrare.. nici nu am penetrato.. e posibil sa aiva acea scurgere de licid alb din cauza racelii? nici macar nu am ajuns la himen.. va dati seama. nuj ce sa zic. pare cam ciudata toata situatia.nici nuj ce sa zic sau ce sa cred. pare un cosmar.sunt confuz.
0
25-04-2009, ora 18:10
Teodora M.
Nu este medic/terapeut
Teodora M.
Daca nu ai penetrat-o si nu a avut nici inainte contact sexual, nu va mai ganditi la sarcina, dar ar fi bine sa mearga sa vada daca nu are anexita sau altceva, NU SE POATE STI DE LA DISTANTA!
0
25-04-2009, ora 18:45
inna29
Nu este medic/terapeut
inna29
Mai.daca prietena ta NU mai este virgina, poate sa ramana insarcinata daca:
1. este fertila
2. daca ai ejaculat
Acum, tu spui ca e racita. Dar acea scurgere alba o au mai toate fetele. Daca e o scurgere alb-galbuie, e normal sa o aiba. Daca are simptome de gravida in prima zi de la contactul sexual, este din ALTE cauze, pt ca nu are cum sa se formeze inca un bebe.
Daca prietena ta este virgina, si ieri a fost prima data cand ati facut ce ai spus mai sus, atunci este imposbil sa ramana gravida. Pentru ca o virgina nu face copii. Si...daca verifica cu oglinda daca mai are himen sau nu, mi se pare o prostie. Ori a facut sex ori nu. Daca da, catusi de putin (minim 3 cm), cu sau fara scurgeri, este posibil sa i se fi rupt himenul. Asta numai ginecologul poate spune concret. Dar banuiesc ca nu vreti sa ajungeti acolo. Deci...daca ieri a fost PRIMA chestie pe care ati facut-o, si ti-ai introdus penisul cat o unghie, e imposbil sa-i fi rupt himenul. Si deci, imposibil sa ramana gravida.
0
25-04-2009, ora 18:45
inna29
Nu este medic/terapeut
inna29
Mai.daca prietena ta NU mai este virgina, poate sa ramana insarcinata daca:
1. este fertila
2. daca ai ejaculat
Acum, tu spui ca e racita. Dar acea scurgere alba o au mai toate fetele. Daca e o scurgere alb-galbuie, e normal sa o aiba. Daca are simptome de gravida in prima zi de la contactul sexual, este din ALTE cauze, pt ca nu are cum sa se formeze inca un bebe.
Daca prietena ta este virgina, si ieri a fost prima data cand ati facut ce ai spus mai sus, atunci este imposbil sa ramana gravida. Pentru ca o virgina nu face copii. Si...daca verifica cu oglinda daca mai are himen sau nu, mi se pare o prostie. Ori a facut sex ori nu. Daca da, catusi de putin (minim 3 cm), cu sau fara scurgeri, este posibil sa i se fi rupt himenul. Asta numai ginecologul poate spune concret. Dar banuiesc ca nu vreti sa ajungeti acolo. Deci...daca ieri a fost PRIMA chestie pe care ati facut-o, si ti-ai introdus penisul cat o unghie, e imposbil sa-i fi rupt himenul. Si deci, imposibil sa ramana gravida.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  •