Este normal când stau in picioare sau pe scaun sa mi se umfle o vena pe testicul?

14-08-2021
Ionutz06
Nu este medic/terapeut
Ionutz06
Este normal ca, când stau in picioare sau pe scaun sa mi se umfle și să se întărească o vena pe suprafața testiculului?Aceasta vena este de-a lungul testiculului, nu este dreapta.Cum pot scăpa acasă de această vena?Am 16 ani, vena este pe testiculul drept deci nu e varicocel.Cum pot scăpa acasă de această vena sa se dezumfle?
5 comentarii
2
14-08-2021, ora 21:34
tassevasi
Nu este medic/terapeut
tassevasi
Ionut, deja ai luat-o razna, nu mai sta cu mina in chiloti sa-ti verifici venele ca alea asa trebue sa fie si nu te mai masturba toata ziua, la 30 -40 ani vei ramine cu disfunctii sexuale.
0
14-08-2021, ora 21:37
Ionutz06
Nu este medic/terapeut
Ionutz06
Este normala acea vena?Va mulțumesc!
0
14-08-2021, ora 22:57
Ionutz06
Nu este medic/terapeut
Ionutz06
Nu mă masturbez in fiecare zi.Inainte mă masturbam des dar acum mă masturbez undeva o data pe săptămână.Dumneavoastra aveți acea vena pe testiculul drept?
0
14-08-2021, ora 23:09
tassevasi
Nu este medic/terapeut
tassevasi
Da mai Ionut, toti barbatii au asa ceva, nu te mai speria, nu ai nimic, nu mai facea excese in activitati ( exp " am facut 40 km astazi "), faci sport dar in limite normale zilnic , dar ai grija si cu alimentatia injumatateste-o, nimeni nu va muri de mai putina mincare ci de prea multa mincare.
0
15-08-2021, ora 00:52
Ionutz06
Nu este medic/terapeut
Ionutz06
Dumneavoastră aveți o asemenea vena pe testicul care se întărește când stați în picioare?Este normal ca testiculele sa se întărească sau trebuie sa stea moi?
Adaugă un comentariu / răspuns

23-11-2021, ora 13:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medic Chat
Întreabă un Urolog online
Rapid    Confidențial    Anonim
Cu Medic Chat ai peste 200 doctori din 40 specialități medicale.
Vezi doctori disponibili
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Testiculul
  •  

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
    Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.