Este normal când stau in picioare sau pe scaun sa mi se umfle o vena pe testicul?

14-08-2021
Ionutz06
Nu este medic/terapeut
Ionutz06
Este normal ca, când stau in picioare sau pe scaun sa mi se umfle și să se întărească o vena pe suprafața testiculului?Aceasta vena este de-a lungul testiculului, nu este dreapta.Cum pot scăpa acasă de această vena?Am 16 ani, vena este pe testiculul drept deci nu e varicocel.Cum pot scăpa acasă de această vena sa se dezumfle?
5 comentarii
2
14-08-2021, ora 21:34
tassevasi
Nu este medic/terapeut
tassevasi
Ionut, deja ai luat-o razna, nu mai sta cu mina in chiloti sa-ti verifici venele ca alea asa trebue sa fie si nu te mai masturba toata ziua, la 30 -40 ani vei ramine cu disfunctii sexuale.
0
14-08-2021, ora 21:37
Ionutz06
Nu este medic/terapeut
Ionutz06
Este normala acea vena?Va mulțumesc!
0
14-08-2021, ora 22:57
Ionutz06
Nu este medic/terapeut
Ionutz06
Nu mă masturbez in fiecare zi.Inainte mă masturbam des dar acum mă masturbez undeva o data pe săptămână.Dumneavoastra aveți acea vena pe testiculul drept?
0
14-08-2021, ora 23:09
tassevasi
Nu este medic/terapeut
tassevasi
Da mai Ionut, toti barbatii au asa ceva, nu te mai speria, nu ai nimic, nu mai facea excese in activitati ( exp " am facut 40 km astazi "), faci sport dar in limite normale zilnic , dar ai grija si cu alimentatia injumatateste-o, nimeni nu va muri de mai putina mincare ci de prea multa mincare.
0
15-08-2021, ora 00:52
Ionutz06
Nu este medic/terapeut
Ionutz06
Dumneavoastră aveți o asemenea vena pe testicul care se întărește când stați în picioare?Este normal ca testiculele sa se întărească sau trebuie sa stea moi?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Testiculul
  • Lovitură la/în testicule
  •